Köpekleri için adalet istedi ve kazandılar

Sunucu Tanem Sivar’la eşi Edham Dirvana’nın ‘Django’ ve ‘Pamuk’ adlı köpeklerini zehirleyen komşuları Kaan Ü.’ye karşı verdikleri iki yıllık hukuk mücadelesi, zaferle bitti...

Marmaris Asliye Ceza Mahkemesi, sanığa 1 yıl 7 ay 20 gün ceza verdi. Dirvana çiftinin avukatı Canset Yılmaz, kazandıkları hukuk zaferiyle ilgili şunları söyledi:  “Mahkeme, sanık lehine hiçbir takdir indirimi ve seçenek uygulamadı. 
Kamu vicdanını rahatlatma ve suçta yetkin olan kişinin ıslahı için kararını verdi. Umarım bu emsal karar sonrası yasal düzenlemeler vicdana yönelik olur. Aslında bu kadarla da kalmamalıdır. Hayvanların mal olmadığı, verilen kararla, mevzuatla anlaşıldı.”  
‘Adalet savaşçıları’    
Karardan sonra gözyaşlarına hakim olamayan Sivar ise duygularını şöyle dile getirdi:  “Adalet savaşçıları olarak mükemmel bir gün yaşıyoruz. İki yılın sonunda adalet yerini buldu. Bu çok önemli ve kıymetini bileceğimiz bir karardır. Türkiye’ye örnek olacak emsal karar çıktı. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan sosyal medya takipçileri, avukatlarımız, medya ve Marmaris halkına teşekkür ederim. Bu karar için çok mutluyuz, Django ve Pamuk huzurla uyusun. Tüm hayvanlar için artık çıkması gereken o kanun için aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz!”  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
50’nci sanat yılında 12 ünlü kadınla düet 16 Temmuz 2019 | 117 Okunma Genç Enes'in fikrine Erdoğan sahip çıktı 15 Temmuz 2019 | 102 Okunma SOSYAL MEDYADA HOLLYWOOD FARKI 14 Temmuz 2019 | 50 Okunma TÜRKLER’İ ‘TERÖRİST’ İLAN EDEN ABD DİZİSİ 11 Temmuz 2019 | 159 Okunma ‘DİRİLİŞ OSMAN’IN YAPIMCISINA TEPKİ 09 Temmuz 2019 | 3.395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar