İnternet televizyonu değil, eğlence hizmeti

Hollywood yıldızlarından Charlize Theron’un oyuncu veya yapımcı olarak içinde bulunacağı dizi ve filmi seçerken kıstası artık şu:

“İzlemek isteyeceğim hikayeleri anlatmak istiyorum, o yüzden her şeye genelde bu şekilde yaklaşırım. Acaba bunu televizyonda, sinemada ya da Netflix’te izlemek ister miyim diye düşünürüm. Benim kıstasım bu, hatta uygulayabileceğim tek kıstas da bu…”  
Oscarlı yıldızın, televizyon ve sinemayla birlikte Netflix’i telaffuz etmesinin sebebi şu:  
Çünkü Netflix, tek başına televizyon kanalları ile sinema salonları kadar etkili ve de daha büyük bir mecra… 190’dan fazla ülkede 140 milyonun her ay para ödeyerek izlediği Netflix, artık sadece internet televizyonu değil, aynı zamanda internet eğlence hizmeti…  
Abonelerine izleyebilecekleri dizi ve film seçenekleri sunmakla yetinmiyor. Kullandığı yazılım, her kullanıcısının ne tür yayınlar izlediğini saptıyor, müşterinin Netflix’ten kopmaması için kitle iletişim araçlarıyla ona, öneriler sunuyor, yeni dizi ve filmleri tanıtıyor.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
50’nci sanat yılında 12 ünlü kadınla düet 16 Temmuz 2019 | 55 Okunma Genç Enes'in fikrine Erdoğan sahip çıktı 15 Temmuz 2019 | 84 Okunma SOSYAL MEDYADA HOLLYWOOD FARKI 14 Temmuz 2019 | 30 Okunma TÜRKLER’İ ‘TERÖRİST’ İLAN EDEN ABD DİZİSİ 11 Temmuz 2019 | 142 Okunma ‘DİRİLİŞ OSMAN’IN YAPIMCISINA TEPKİ 09 Temmuz 2019 | 3.371 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar