Aynı anda çifte Fenerbahçe filmi

Fenerbahçe Gazetesi’nde 2.5 yıl haber müdürlüğü yapan ve fanatik FB’li arkadaşım Uğur Onur Urhan, arayıp yönetmen Murat Şeker’i tanıyıp tanımadığımı sordu....

Fenerbahçe Gazetesi’nde 2.5 yıl haber müdürlüğü yapan ve fanatik FB’li arkadaşım Uğur Onur Urhan, arayıp yönetmen Murat Şeker’i tanıyıp tanımadığımı sordu. Tanıdığımı söyleyince, “Sana anlattığım film senaryosundan hiç kimseye bahsettin mi?” dedi. Uğur’un iki yıl önce heyecanla anlattığı Fenerbahçe Kulübü futbolcularının bir yandan Kurtuluş Savaşı’nda Kuvâ-yi Milliye’ye silah taşırken, bir yandan Papazın Çayırı’nda İngilizler’i yerip, Harrington Kupası’nı kazanmasına ilişkin senaryodan kimseye bahsetmedim ama şuna tanık oldum.

“Sekizinci Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda ‘Ayla’nın yapımcısı Mustafa Uslu, Bodrum’da yeni projelerini anlatırken şöyle demişti: “Herkesin bildiği ama film yapmadığı Türkler’in kahramanlık hikayelerini çekmeyi misyon edindik. Onlardan biri de Fenerbahçe futbolcularının Kurtuluş Savaşı’na katkılarını anlatan öykü olacak.”

Herkes çekebilir

Yönetmen Şeker’in bu konuyu film yapacağını, bu amaçla FB Başkanı Ali Koç’tan destek istediği haberlerini okuyunca, Uslu’yu arayıp, Bodrum’da anlattığı filmin yönetmeni Şeker mi diye sordum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medya ile ABD’nin güç savaşı 16 Ocak 2022 | 70 Okunma Elçin Sangu niye kaybetti? 15 Ocak 2022 | 215 Okunma İnsanlar istediği gibi giyinmesin mi? 13 Ocak 2022 | 234 Okunma EREN BÜLBÜL FİLMİNDE FETHİ SEKİN SÜRPRİZİ 11 Ocak 2022 | 261 Okunma ‘Baba’ filminin 50 yıllık sırları 09 Ocak 2022 | 473 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar