ÇOK OKUNAN YAZARLAR

EZHEL, 27 GÜN BOŞUNA YATTI

Rapçi Ezhel (Sercan İpekçioğlu), bazı şarkılarında, uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle tutuklanınca, ‘Söylemezsem Olmaz’da ele almıştık bu konuyu .

Ali Eyüboğlu
Ali Eyüboğlu Milliyet Gazetesi
21 Haziran 2018 | 65
Rapçi Ezhel (Sercan İpekçioğlu), bazı şarkılarında, uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle tutuklanınca, ‘Söylemezsem Olmaz’da ele almıştık bu konuyu. Her türlü şiddete ve uyuşturucuya karşıyım. Buna rağmen bir şarkıcının, ‘Söyledikleriyle uyuşturucuyu özendiriyor’ iddiasıyla tutuklanmasının, ağır bir karar olduğunu vurgulayıp, şöyle demiştim:

Bu tür davalarda zanlının delilleri karartma ihtimali yoksa, mağduriyet yaratmamak için mahkeme sonuçlanana kadar tutuklama olmamalı. Sanık, yargılandıktan sonra ceza alırsa hapse atılmalı.

24 Mayıs 2018 tarihinde tutuklanan ve savcının 10 yıla kadar hapsini istediği Ezhel, 19 Haziran 2018’de çıktığı ilk duruşmada beraat etti.

Çünkü Ezhel, “Suç işlemek kastıyla hareket etmedim. ‘Yarınımız Yok’ şarkısında uyuşturucunun zararlarını anlattım. Eserlerim hayal ürünüdür. Suçsuzum, beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER