ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Gurbetçilerin selfie kuyruğu

Dortmund ve Gelsenkirschen daha önce gittiğim şehirler .

Ali Eyüboğlu
Ali Eyüboğlu Milliyet Gazetesi
13 Mart 2018 | 74

Dortmund ve Gelsenkirschen daha önce gittiğim şehirler. ‘Ailecek Şaşkınız’ izlediğim film olmasına rağmen ne işim vardı bu şehirlerdeki galalarda?

Haftanın beş günü canlı yayın için 05.50’de kalkan bir insan, hafta sonunu dinlenerek geçirmek varken niye 24 saatte iki ülke dört şehir dolaşır? Tek nedeni var bunun; iş aşkı! Yorucu olacağını bile bile cumartesi Almanya’ya gidip, pazar dönmeyi göze almamın sebebi, çoğumuz gibi sosyal medyanın esiri olmuş gurbetçilerle ‘Ailecek Şaşkınız’ın yıldızları arasındaki ilişkiye tanıklık etmek.

Meslek hayatım boyunca Türkiye’nin ünlüleriyle gurbetçileri buluşturan birçok etkinliği yerinden takip etmişliğim var, ama devir değişti...

Artık sosyal medya çağı... Facebook’la yatıp, Instagram’la kalktığımız bir dönemde yaşıyoruz. Almanya’daki gurbetçiler, sosyal medyanın hangi mecrasında paylaşıyor çektikleri fotoğraf ve videoları?

Facebook, Türkiye gibi Almanya’da da açık ara önde. Ancak Dortmund ve Gelsenkirschen’de Ahmet Kural ve Murat Cemcir’le fotoğraf çektirenlerin tümü Instagram’cı...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER