Yarışta biz varız

 Geçtiğimiz hafta bir dizi “ilham veren konuşma” yaptım. Konya’da Yavuz Sultan Selim Ortaokulu, İbrahim Ethem Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Mustafa İlboğa Hafızlık Proje İmam Hatip Lisesi’nde...

 

Geçtiğimiz hafta bir dizi “ilham veren konuşma” yaptım. Konya’da Yavuz Sultan Selim Ortaokulu, İbrahim Ethem Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Mustafa İlboğa Hafızlık Proje İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle sohbet ettim. Öğrencilerin dikkati, başarma azmi ve geleceği fethetme kararları beni fazlasıyla memnun etti. Gençlere yetenekli olduklarını fark ettirmek ve başarma azmi vermeye çalışıyorum. 

Mustafa İlboğa Hafızlık İhl’de her sınıfla ayrı sohbet ettim. Okul sadece hafız öğrenci alıyor, okul yatılı, her sınıfta 60 öğrenci var, öğrencilerin çoğu ilahiyatçı olmak istiyor, sabah namazından sonra Diyanet’in görevlendirdiği hafız hocalara ezberlerini veriyorlar, sonra ders başlıyor. 

Okulun giriş katındaki salon bütünüyle kütüphane. Duvarlar İslam medeniyetini inşa eden Birunî, İbn Sina, İbn Rüşt, Ali Kuşçu, İbn Haldun, Kâtip Çelebi, Evliya Çelebi, Cezerî, Mimar Sinan, Fatih Sultan Mehmet Han gibi büyük insanların resimleriyle süslü. Okulun etkileyici bir atmosferi var. 

Öğrencilere başarı prensipleri ve başarı hikâyeleri...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Prof. Stephen Hawking ile hesaplaşma, fen kitaplarındaki ateist düşünceden kurtulmak 01 Aralık 2022 | 426 Okunma Camiyi okul olarak düşünmek 24 Kasım 2022 | 141 Okunma Okul karnesi ve öğretmenin verimliliğinin ölçülmesi 17 Kasım 2022 | 148 Okunma Vakti kuşanmak ve erdemli insan yetiştirmek 10 Kasım 2022 | 101 Okunma MEB öğrencileri zombileştirmekten vazgeçmeli 03 Kasım 2022 | 272 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar