Toplum hayatına huzur nasıl gelir?

Din akla hitap eder, insanı düzeltir, ebedi saadeti kazandırma amacı güder, dünya hayatında da adalet, barış, huzur ve mutluluğu sağlayan kurallar koyar, tavsiyelerde bulunur. Toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın...

Din akla hitap eder, insanı düzeltir, ebedi saadeti kazandırma amacı güder, dünya hayatında da adalet, barış, huzur ve mutluluğu sağlayan kurallar koyar, tavsiyelerde bulunur. 

Toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları, ömür boyu nafaka, kadınlara pozitif ayırımcılık düzenlemesi yapanlar, toplumun huzurunu dinamitliyorlar. İnsanı düzeltmek yerine fıtrata zıt kanunlar yapıyorlar. Esas olan insanı güzel ahlaklı hâle getirmektir. 

Peygamberimiz (sav) 632 yılında yaptığı Veda Haccında, Arafat’ta Müslümanlara önemli bir konuşma yapmış, onlara ebedi saadeti kazandıracak haram ve helalleri anlattı. Haramlar azdır, sayılabilir. Mesela büyük günahlar yedi ve 12 olarak belirtilmiştir. 

Veda Haccında Gönüller Sultanı (sav) yüzbinlerce insana dünya ve ahiret mutluluğunun anahtarı emirler saymış. Buyurur ki:

“Ey insanlar!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazar öğrenciler ilham veren öğretmenler 12 Mayıs 2022 | 67 Okunma Toplum hayatına huzur nasıl gelir? 05 Mayıs 2022 | 86 Okunma İyilik devri ve iyilik yarışı başlattı 28 Nisan 2022 | 81 Okunma Günde beş defa abdest aldırmış peygamber olduğu anlaşılıyor 21 Nisan 2022 | 374 Okunma Ahlak ve Değerler Eğitimi dersi koyma zamanı 14 Nisan 2022 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar