Tenzile Erdoğan İmam Hatip, projeler, kitaplar

Konferans vesilesiyle gittiğim Tenzile Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi’nde gördüklerim, beni eğitimin kalitesi ve geleceğimiz adına ümitlendirdi. Her şeyden önce okul yeni, fevkalade güzel bir mimarisi var, salonlar geniş...

Konferans vesilesiyle gittiğim Tenzile Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi’nde gördüklerim, beni eğitimin kalitesi ve geleceğimiz adına ümitlendirdi. Her şeyden önce okul yeni, fevkalade güzel bir mimarisi var, salonlar geniş, öğrenciler kendilerinden emin ve meraklı. 

Okulun duvarları âyetler, hadis-i şerifler, vecizeler, şiirler, güzel sözlerle süslenmiş. Duvarlar bile ders veriyor. 

Her katta kitaplık var. Al götür, oku getir türünden. Öğrenci istediği kitabı alıyor, okuyor ve getirip yerine koyuyor.

Rehber öğretmenler zümre başkanı Halil İbrahim İşbilici gayretli, ufuk sahibi, tecrübeli biri. Okuldaki sosyal etkinlik ve konferans sayısı çok yüksek.

Başarıya Götüren Yol konulu konuşmadan sonra okulun salonlarında dolaştık, mescidinde namaz kıldık, ders anlatan duvarlar önünde fotoğraflar çektik.

Tam veda edeceğim sırada bir meslektaş, elinde poşetle bana kitaplar hediye etti. Öğrencilerin öğretmenleri ile birlikte yazdığı kitaplar ve okulda çıkarılan Kuşluk dergisinin iki sayısı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rosenthal deneyi, zekâ geliştirme ve ümit zekâsı 09 Aralık 2021 | 142 Okunma Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 101 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar