TEKNOFEST ve dünya ile teknoloji yarışımız

 Havalimanı kargo bölümü kapısına yaklaşınca kulaklarımıza müthiş uçak gürültüsü doldu, meğer Kızıl Elma gösteri uçuşu yapıyormuş, korkunç ses...

 

Havalimanı kargo bölümü kapısına yaklaşınca kulaklarımıza müthiş uçak gürültüsü doldu, meğer Kızıl Elma gösteri uçuşu yapıyormuş, korkunç ses çıkarıyor. Ses hızını aşıyor ve kulakları deliyor.

Kızıl Elma, Baykar’ın ürettiği insansız savaş uçağı. 

Havada topaç gibi dönüyor, çok hızlı manevra yapıyor, göklere tırmanıyor, yere doğru süzülüyor, nerdeyse 8 katlı bir apartmana değecek yakınlıkta yere yakın uçuyor. Siyah bir kartal gibi, fevkalade yüksek manevra kabiliyeti var. Pilotlu savaş uçağı bu çevikliğe ulaşamaz, böylesine manevra yapamaz. 

Kızıl Elma, F-16 ve F-35’lerin pabucunu dama atacak yetenekte.

Türkiye yakın gelecekte Amerikan savaş uçaklarının pabucunu dama atacak, yeni nesil bir savaş teknolojisi geliştiriyor. Joe Biden’ın muhalefeti birleştirip Erdoğan’ı indirme gayretinin sebeplerinden biri bu olmalı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
WANDERTAG, ÇEDES ders olarak konmalı 28 Eylül 2023 | 169 Okunma Bilgili, erdemli, imanlı öğretmen 21 Eylül 2023 | 319 Okunma Başarıya götüren yol 14 Eylül 2023 | 95 Okunma Sınıftaki öğretmen ve medeniyet yarışı 07 Eylül 2023 | 101 Okunma Milli Eğitim Bakanımız Prof. Yusuf Tekin’e çağrı 31 Ağustos 2023 | 269 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar