Tefekkür farz

Yaşar Değirmenci, gazetemizin hayran olduğum yazarlarındandır. Benim gibi Prof. Sefa Saygılı, Dr. Ali Akben, Abdullah Yıldız, Hasan Aksay, Şevki Yılmaz, Halil Kışlacık, Abdullah Şanlıdağ, İbrahim...

Yaşar Değirmenci, gazetemizin hayran olduğum yazarlarındandır. Benim gibi Prof. Sefa Saygılı, Dr. Ali Akben, Abdullah Yıldız, Hasan Aksay, Şevki Yılmaz, Halil Kışlacık, Abdullah Şanlıdağ, İbrahim Karataş, Kıvanç Tığlı Bulut, Emrah Savcı, Ayhan Demir, Latif Erdoğan, Mustafa Çelik, İlhan Oral, Osman Atalay, Akif Bedir, Sabri Balaman, Hacı Yakışıklı, haftada bir yazan kalem arkadaşları. 

Mehmet Koçak, Ahmet Maranki, Rasim Bolbol, Kenan Alpay, Sinan Burhan, Av. Yaşar Baş, Muharrem Güneş, Atilla Özdür haftada 2 gün yazan arkadaşlar. Ahmet Gülümseyen, Ahmet Varol, Nurettin Veren haftada 3 gün yazan arkadaşlar. Sedat Yılmaz haftada 4 gün, Hüseyin Öztürk, Yavuz Bahadıroğlu haftada 5 gün, Mehtap Yılmaz 6 gün, Abdurrahman Dilipak ve Ali İhsan Karahasanoğlu iseher gün köşelerinde zihin teri dökerler. Neticede biz bir sütunluk yazı kaleme alırız.      

Süleyman Önsay cuma günü tam sayfa yazar ama sadece cuma günü.

Yaşar Değirmenci’nin maşallahı var, haftada 2 gün Tefekkür sayfasının tamamını doldurur. Senelerdir hem de. Haftada 2 gün bir konu seçip güzel bir makale döşenir; sonra âyet, hadis, ilmihal bilgisi ve asr-ı saadet kıssaları, evliya menkıbeleri, zaman zaman şiirler seçer, koca sayfayı hikmet yazıları ile süsler. 

Yaşar Bey, Tefekkür sayfasında çıkan güzelim yazıları derleyip toparlamış ve Tefekkür Dünyası adlı bir kitap çıkarmış. Tahlil Yayınları arasında çıkan kitap bilgi, tefekkür ve hikmet yazıları ile dolu, okunduğu zaman kalbi ve kafayı doyuracak yazılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dr. Wilfrid Murat Hofman: “İslam sanatı beni çok etkiledi” 16 Ocak 2020 | 123 Okunma Asım’ın nesli yetiştirme gayretleri 09 Ocak 2020 | 92 Okunma Mehmet Akif Ersoy nasıl susturuldu, yeniden nasıl doğdu? 02 Ocak 2020 | 562 Okunma Kur’an ilhamıyla yazan şair 26 Aralık 2019 | 154 Okunma Milli Eğitim Bakanlığı’nın gençlere meslek öğretme derdi var mı? 19 Aralık 2019 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar