Tanımadığım bifido bakterileri ile sağlığımızı koruyan Allah’a şükür

Mucize doğar doğmaz başlıyor. Bebek doğunca annesinin memesinde süt hazır. Kâinatta tesadüfe tesadüf edilemez, diyor Sokrates.Belli ki bebeği bebekten iyi tanıyan merhametli bir güç var, devreye giriyor, her şeyi programlıyor. 

Doğum sırasında bebek, bifido bakterilerini annesinden yüzüne sıvanmış olarak alır. Bakteriler ağızdan geçerek bağırsaklara yerleşir, yiyecek bekler ve tabi ki besinler çarçabuk gönderilir.

Anne sütü; yağlar, proteinler ve laktozların (süt şekeri) yanı sıra çok özel oligasaccaride (basit şeker) bulundurur, aksi hâlde sindirim sisteminin çalışması mümkün olmaz. Bu maddeler bifido bakterileri içindir, onları besler. 

Bebeğin minicik bedeni bu özel şeker enerjisi sayesinde bağışıklık sistemini ve hastalıklara karşı savunma sistemini geliştirir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya’nın açılması, Mescid-i Aksa’nın fethi 30 Temmuz 2020 | 125 Okunma LGS sonrası tercihler ve İmam Hatiplerde programları zenginleştirmek 23 Temmuz 2020 | 1.828 Okunma Ayasofya açıldı zincirleri kırdık Avrupalılar daha çok üzülecek 16 Temmuz 2020 | 92 Okunma AK Parti iktidarda mı? 09 Temmuz 2020 | 2.102 Okunma Ateizm ve deizm değirmenine su taşıyan ders kitapları 02 Temmuz 2020 | 331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar