Tanımadığım bifido bakterileri ile sağlığımızı koruyan Allah’a şükür

Mucize doğar doğmaz başlıyor. Bebek doğunca annesinin memesinde süt hazır. Kâinatta tesadüfe tesadüf edilemez, diyor Sokrates.Belli ki bebeği bebekten iyi tanıyan merhametli bir güç var, devreye giriyor, her şeyi programlıyor. 

Doğum sırasında bebek, bifido bakterilerini annesinden yüzüne sıvanmış olarak alır. Bakteriler ağızdan geçerek bağırsaklara yerleşir, yiyecek bekler ve tabi ki besinler çarçabuk gönderilir.

Anne sütü; yağlar, proteinler ve laktozların (süt şekeri) yanı sıra çok özel oligasaccaride (basit şeker) bulundurur, aksi hâlde sindirim sisteminin çalışması mümkün olmaz. Bu maddeler bifido bakterileri içindir, onları besler. 

Bebeğin minicik bedeni bu özel şeker enerjisi sayesinde bağışıklık sistemini ve hastalıklara karşı savunma sistemini geliştirir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başarı için yola çıkma zamanı 12 Eylül 2019 | 50 Okunma İyi bir gelecek ve başarının büyüsü 05 Eylül 2019 | 177 Okunma Kanayan yara, aileyi nasıl kurtarabiliriz? 29 Ağustos 2019 | 923 Okunma Terör başımızın belası, ya Gül, Davutoğlu, Kılıçdaroğlu 22 Ağustos 2019 | 1.979 Okunma “Devlet ve milletin vicdanı Meclis’e sesleniyorum” 15 Ağustos 2019 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar