Tanımadığım bifido bakterileri ile sağlığımızı koruyan Allah’a şükür

Mucize doğar doğmaz başlıyor. Bebek doğunca annesinin memesinde süt hazır. Kâinatta tesadüfe tesadüf edilemez, diyor Sokrates.Belli ki bebeği bebekten iyi tanıyan merhametli bir güç var, devreye giriyor, her şeyi programlıyor. 

Doğum sırasında bebek, bifido bakterilerini annesinden yüzüne sıvanmış olarak alır. Bakteriler ağızdan geçerek bağırsaklara yerleşir, yiyecek bekler ve tabi ki besinler çarçabuk gönderilir.

Anne sütü; yağlar, proteinler ve laktozların (süt şekeri) yanı sıra çok özel oligasaccaride (basit şeker) bulundurur, aksi hâlde sindirim sisteminin çalışması mümkün olmaz. Bu maddeler bifido bakterileri içindir, onları besler. 

Bebeğin minicik bedeni bu özel şeker enerjisi sayesinde bağışıklık sistemini ve hastalıklara karşı savunma sistemini geliştirir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evrimi, ateizmi, tesadüfü topa tutan kitap MEB’e ilham verir mi? 14 Ocak 2021 | 380 Okunma Rektör bahaneli terör, eğitim ne kadar milli 07 Ocak 2021 | 193 Okunma Üniversite giriş sınavlarında Kur’an, Siyer, Temel Dini Bilgiler’den 40 soru sorulmalı 31 Aralık 2020 | 241 Okunma Erdemler şairi Mehmet Akif 24 Aralık 2020 | 69 Okunma 2023 Eğitim Vizyonunun sonuçları: Meslek ve imam hatiplerde öğrenci kaybı 17 Aralık 2020 | 359 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar