Tanımadığım bifido bakterileri ile sağlığımızı koruyan Allah’a şükür

Mucize doğar doğmaz başlıyor. Bebek doğunca annesinin memesinde süt hazır. Kâinatta tesadüfe tesadüf edilemez, diyor Sokrates.Belli ki bebeği bebekten iyi tanıyan merhametli bir güç var, devreye giriyor, her şeyi programlıyor. 

Doğum sırasında bebek, bifido bakterilerini annesinden yüzüne sıvanmış olarak alır. Bakteriler ağızdan geçerek bağırsaklara yerleşir, yiyecek bekler ve tabi ki besinler çarçabuk gönderilir.

Anne sütü; yağlar, proteinler ve laktozların (süt şekeri) yanı sıra çok özel oligasaccaride (basit şeker) bulundurur, aksi hâlde sindirim sisteminin çalışması mümkün olmaz. Bu maddeler bifido bakterileri içindir, onları besler. 

Bebeğin minicik bedeni bu özel şeker enerjisi sayesinde bağışıklık sistemini ve hastalıklara karşı savunma sistemini geliştirir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 23 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar