Şura’da ele alınması gereken temel problemler

Eğitim sisteminin temel dört önemli problemi var, şurada mutlaka masaya yatırılmalı. Birincisi ve en önemlisi, öğretmen yetiştirme sistemi geliştirilmeli. Darbeci Kenan Evren’in 1982’de koyduğu sistem devam ediyor....

Eğitim sisteminin temel dört önemli problemi var, şurada mutlaka masaya yatırılmalı. 

Birincisi ve en önemlisi, öğretmen yetiştirme sistemi geliştirilmeli. Darbeci Kenan Evren’in 1982’de koyduğu sistem devam ediyor. Puanı tutturan öğretmen oluyor. Öğretmenin liyakati, performansı ölçülmüyor, emekli oluncaya kadar işine devam ediyor; testiyi kıran ile suyu getiren aynı maaşı alıyor. 

Eğitimde verimlilik kriterleri belirlenmeli, başarıyı artırana bir maaş ödül verilmeli, yerinde sayan kursa alınmalı, başarısızlar sınıftan alınıp başka yerlerde görevlendirilmeli ki eğitim kalite kazansın. 

Her şeyden önce öğretmen olabilme kriterleri konmalı. Cumhurbaşkanımız, Ömerler arıyor. Ömerleri yetiştirebilmek için Hz. Muhammed’i (sav) örnek alan, onun eğitim metotlarını uygulayan öğretmene ihtiyaç var. 

Mehmet Akif Ersoy öğretmende bulunması gereken en önemli 4 özelliği şöyle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 98 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar