“Su sattık simit sattık bir dolara vatanı satmadık”

15 Temmuz Diriliş Destanı ile ilgili AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcı Öznur Çalık yönetiminde genişçe bir araştırma raporu yayınlamış, şehit ve gazilerin...

15 Temmuz Diriliş Destanı ile ilgili AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcı Öznur Çalık yönetiminde genişçe bir araştırma raporu yayınlamış, şehit ve gazilerin yaşı, eğitimi, gelir durumu, mesleği, medeni hali, nasıl vuruldukları ve o gece neden sokağa atıldıkları ile ilgili bilgiler toplamış ve istatistiki bilgiler yayınlamış. 

Dikkat ve ibretle okudum. 

15 Temmuz gecesini AKOM’un önünde, silahlı teröristlerin karşısında tekbir getirerek geçirmiş birisi olarak şehit ve gazilerimizin asil, korkusuz ve fedakâr davranışları göğsümü kabarttı, gözümü yaşarttı. 

27 yaşındaki Aydın Çopur, babasının eve dön çağrısına; 

“Bugün devletim, bayrağım için bir şeyler yapmayacaksam ne zaman yapacağım? Hakkını helal et!” diyerek tanklara, helikopterlere ve uçaklara meydan okumuş ve şehit olmuş. (15 Temmuz Milli İradenin Zaferi, s.178)

Aydın Çopur’un söyledikleri sanki o gecenin parolası. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma Şura’da ele alınması gereken temel problemler 28 Ekim 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar