Sincan darbe davası ve namert yalancılar

Sincan Ceza İnfaz Kampüsünde görülen Akıncı Davasına katıldım. Bir kurmay yarbay ve bir kurmay binbaşının savunmasını dinledim. Darbecilerin savunmalarını, inkârlarını, üç maymunu...

Sincan Ceza İnfaz Kampüsünde görülen Akıncı Davasına katıldım. Bir kurmay yarbay ve bir kurmay binbaşının savunmasını dinledim. Darbecilerin savunmalarını, inkârlarını, üç maymunu oynamalarını görünce nerdeyse küçük dilimi yutacaktım. 

Eski Yarbay Ejder Yıldırım, bir ay önce ilişik kesip ayrıldığı 26. Mekanize Piyade Taburuna o gece dönmüş, 60 asker alarak Ankara Emniyet Müdürlüğüne baskın vermiş. Terör saldırısı haberini aldıkları için emniyeti savunmaya gittiğini söylüyor. Dahası var, emniyetteki polislerin hedefi olmuşlar, kendilerine kumpas kurulmuş ve o gece orada vurulmuş, Üsteğmen Ali de vurulmuş ve bir başından isabet almış. 

Savunmadan çapraz sorgulama yapıldı. Koca yarbay şu sorulara cevap vermedi:

“Darbe yapmak için toplandığınız evde kimler vardı? Polise o gece teslim ol, dedin mi? Havadan yardım istedin mi? Sivillere ateş ettin mi?”

Kamera görüntülerine baktığınızda emniyetin havadan bombalandığını sabaha kadar alev alev yandığını, dumanların havayı boğduğunu, emniyetin önündeki tank ve zırhlı araçlardan sivillere ateş edildiğini, sivil vatandaşları yere serdiklerini görürsünüz.

Ejder Yarbay savunma amacıyla havaya ateş ettim, diyor. Erlerin ateş edip etmediklerini bilmediğini söylüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 101 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar