Seçmeli Kur’an, siyer, temel dini bilgileri öğrenciye nasıl önemsetebiliriz?

 Ak Parti’nin eğitim alanındaki en önemli icraatı; Kur’an, siyer ve temel dini bilgiler derslerinin kanunla bütün okullara seçmeli olarak konması. Dini inanç, kimlik kazanma ve kişilik gelişiminde çok...

 

Ak Parti’nin eğitim alanındaki en önemli icraatı; Kur’an, siyer ve temel dini bilgiler derslerinin kanunla bütün okullara seçmeli olarak konması. 

Dini inanç, kimlik kazanma ve kişilik gelişiminde çok önemli rol oynar. 

Kur’an ve Peygamberimiz (sav) gençlere Allah’ı ve ahireti anlatan en önemli iki kaynak. İslam insana merhametli Rabbimizi tanıttırır ve ebedi hayat müjdesi verir. Din; insana iyiyi- kötüyü, güzeli -çirkini, doğruyu -yanlışı anlatır ve davranışlarımızı kontrol etme imkânı sağlar. 

Ülke genelinde ateizm ve deizmin yayılmasından şikâyet ediyor, intiharların artmasından yakınıyoruz.

Hayatı Allah’ın bize bir emaneti olarak gören ve dünyada musibetlere sabrederek, ibadet ederek cennete gideceğine inanan kişi kolay kolay intihar etmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı cehaleti ve Kur’an aydınlığı 26 Ocak 2023 | 304 Okunma Hain şehzade 19 Ocak 2023 | 438 Okunma Seçmeli Kur’an, siyer, temel dini bilgileri öğrenciye nasıl önemsetebiliriz? 12 Ocak 2023 | 110 Okunma Ahlaklı ve karakter sahibi öğrenci yetiştirmek isteyen müdür 05 Ocak 2023 | 278 Okunma Nesil yetiştirme ideali 29 Aralık 2022 | 166 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar