Projelerle istikbalin fethine koşan imam hatipliler

İmam hatipler istikbalin fethine koşuyor. Teknofest’te İHA uçuran Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettim. Okul müdürü Bayram Ali Çelik, okulu bilimsel araştırma ve teknolojik çalışmalar...

İmam hatipler istikbalin fethine koşuyor. Teknofest’te İHA uçuran Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettim. Okul müdürü Bayram Ali Çelik, okulu bilimsel araştırma ve teknolojik çalışmalar atölyesine dönüştürmüş. Okulda birçok proje yürütülüyor. TÜBİTAK, TEKNOFEST takımları, musiki, şiir, yazarlık çalışmaları var. Her öğrencinin en az bir bilimsel, teknolojik, sportif, sanat faaliyet içerisinde yer alması için çalışıyorlar.

Okulu rüyasında gören, edebiyatçı Bayram Ali Çelik, İHA projelerinde öğrencilere rehberlik yapıyor. Teknolojik çalışmalara üç yıl önce başlamışlar, herkes birbirine yardım ediyor. Öğrencilerinin rüyalarında İHA uçurduğunu söyleyen Bayram Ali Bey teknolojik çalışmaları nasıl yürüttüklerini şöyle anlatıyor:

“Ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşabilmesi için yenilik, buluş, icat ve bilimsel araştırmalara odaklanması şart. Bu bağlamda “Dâhice Fikirler Projesi” ve “Gelişen Geliştiren Okul Projesi” olmak üzere iki proje oluşturduk.

Göreve gelir gelmez öğretmenlerimizle okulu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başarı gayrete âşıktır ve mutluluk verir 22 Eylül 2022 | 85 Okunma Hedefe kilitlenmek azim ve kararlılıkla yürümek 15 Eylül 2022 | 35 Okunma Eğitim zekâ ve yetenek geliştirir 08 Eylül 2022 | 216 Okunma Teknofest ve yeniden diriliş 01 Eylül 2022 | 75 Okunma Vahşi batı ve merhamet medeniyeti 25 Ağustos 2022 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar