Projelerle istikbalin fethine koşan imam hatipliler

İmam hatipler istikbalin fethine koşuyor. Teknofest’te İHA uçuran Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettim. Okul müdürü Bayram Ali Çelik, okulu bilimsel araştırma ve teknolojik çalışmalar...

İmam hatipler istikbalin fethine koşuyor. Teknofest’te İHA uçuran Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettim. Okul müdürü Bayram Ali Çelik, okulu bilimsel araştırma ve teknolojik çalışmalar atölyesine dönüştürmüş. Okulda birçok proje yürütülüyor. TÜBİTAK, TEKNOFEST takımları, musiki, şiir, yazarlık çalışmaları var. Her öğrencinin en az bir bilimsel, teknolojik, sportif, sanat faaliyet içerisinde yer alması için çalışıyorlar.

Okulu rüyasında gören, edebiyatçı Bayram Ali Çelik, İHA projelerinde öğrencilere rehberlik yapıyor. Teknolojik çalışmalara üç yıl önce başlamışlar, herkes birbirine yardım ediyor. Öğrencilerinin rüyalarında İHA uçurduğunu söyleyen Bayram Ali Bey teknolojik çalışmaları nasıl yürüttüklerini şöyle anlatıyor:

“Ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşabilmesi için yenilik, buluş, icat ve bilimsel araştırmalara odaklanması şart. Bu bağlamda “Dâhice Fikirler Projesi” ve “Gelişen Geliştiren Okul Projesi” olmak üzere iki proje oluşturduk.

Göreve gelir gelmez öğretmenlerimizle okulu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Projelerle istikbalin fethine koşan imam hatipliler 09 Eylül 2021 | 11 Okunma Sınıfta değişim ve dönüşüm 02 Eylül 2021 | 195 Okunma General eskilerine acımak ha 26 Ağustos 2021 | 616 Okunma İkra şuuruyla uyanmış eğitimcilere ihtiyacımız var 19 Ağustos 2021 | 101 Okunma Milli Eğitim Bakanı, bilimi ateizmin istismarından kurtarmalı 12 Ağustos 2021 | 372 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar