Prof. Stephen Hawking ile hesaplaşma, fen kitaplarındaki ateist düşünceden kurtulmak

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Erkan Kavaklı'nın bugünkü (01.12.2022)''Prof. Stephen Hawking ile hesaplaşma, fen kitaplarındaki ateist düşünceden kurtulmak'' başlıklı yazısı.

Büyük Tasarım isimli kitabında Stephen Hawking büyük çelişkilere yer veriyor. Nobel ödüllü fizikçi, daha ilk cümlede çelişkiler yumağı örmeye başlıyor. Diyor ki:

“Evrenin bir tasarımı var, bir kitabın da ancak evrenin tersine bir kitap kendiliğinden, hiçlikten belirivermiyor. Kitap bir yazarı gerektiriyor.” (Büyük Tasarım, s.7)

Çelişki ilk satırda başlıyor. Bir kitabın yazarı var ama muhteşem bir kitap olan kâinatın yazarı yok, o kendiliğinden beliriveriyor.

Kendi kendine hiçbir şey olmaz.

Bir kitap yazarsız, bir resim ressamsız, bir bina mimarsız, bir eser ustasız olamaz. Akıl ve mantık, sanatlı bir eserin bir sanatkâr tarafından yapıldığını kabul eder. 

Kendi kendine bir eser nasıl meydana gelebilir? Önce bir şeyin kendi olması lazım, sonra da kendisine benzer bir şeyi yapması kabul edilebilir. Kendi yokken kendini nasıl yapabilir?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı cehaleti ve Kur’an aydınlığı 26 Ocak 2023 | 327 Okunma Hain şehzade 19 Ocak 2023 | 439 Okunma Seçmeli Kur’an, siyer, temel dini bilgileri öğrenciye nasıl önemsetebiliriz? 12 Ocak 2023 | 111 Okunma Ahlaklı ve karakter sahibi öğrenci yetiştirmek isteyen müdür 05 Ocak 2023 | 278 Okunma Nesil yetiştirme ideali 29 Aralık 2022 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar