Ortaöğretim eğitim taslağı neden seküler?

Milli Eğitim Bakanı, tatilde öğrenci ve velilere birlikte yapmak üzere etkinlik konuları sundu. Yaz aylarında birçok veli çocuğunu camiye gönderir, Kur’an okumayı öğretir, cami ziyaretlerinde bulunur. Bakan...

Milli Eğitim Bakanı, tatilde öğrenci ve velilere birlikte yapmak üzere etkinlik konuları sundu. Yaz aylarında birçok veli çocuğunu camiye gönderir, Kur’an okumayı öğretir, cami ziyaretlerinde bulunur. 

Bakan Selçuk müze ziyaretini tavsiye ediyor, camiden söz etmiyor, bitki yetiştirmeyi tavsiye ediyor, Kur’an ve dini bilgileri öğrenmekten bahsetmiyor. Son derece seküler.

Ortaöğretim Eğitim Taslağında sınıflara göre ders dağıtım çizelge örnekleri sunuluyor. Seçmeli dersler arasında Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler dersleri bulunmuyor. Acaba neden?

Kanunen öğrencinin Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçme hakkı var ama programda sadece iki seçmeli derse yer veriliyor, öğrenci bu üç dersi seçemiyor.

Ayrıca Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler seçmeli dersler arasında yer almıyor, okul ders programındaki seçmeli dersler listesinde de bulunmuyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti iktidarda mı? 09 Temmuz 2020 | 1.766 Okunma Ateizm ve deizm değirmenine su taşıyan ders kitapları 02 Temmuz 2020 | 318 Okunma Doğayı tanrılaştıran ders kitapları, Cumhurbaşkanımızı yanıltan MEB 25 Haziran 2020 | 236 Okunma Ali Erkan Kavaklı 20 Haziran 2020 | 134 Okunma Tarih müfredatını yeniden düşünmek 18 Haziran 2020 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar