Ortaöğretim eğitim taslağı neden seküler?

Milli Eğitim Bakanı, tatilde öğrenci ve velilere birlikte yapmak üzere etkinlik konuları sundu. Yaz aylarında birçok veli çocuğunu camiye gönderir, Kur’an okumayı öğretir, cami ziyaretlerinde bulunur. Bakan...

Milli Eğitim Bakanı, tatilde öğrenci ve velilere birlikte yapmak üzere etkinlik konuları sundu. Yaz aylarında birçok veli çocuğunu camiye gönderir, Kur’an okumayı öğretir, cami ziyaretlerinde bulunur. 

Bakan Selçuk müze ziyaretini tavsiye ediyor, camiden söz etmiyor, bitki yetiştirmeyi tavsiye ediyor, Kur’an ve dini bilgileri öğrenmekten bahsetmiyor. Son derece seküler.

Ortaöğretim Eğitim Taslağında sınıflara göre ders dağıtım çizelge örnekleri sunuluyor. Seçmeli dersler arasında Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler dersleri bulunmuyor. Acaba neden?

Kanunen öğrencinin Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçme hakkı var ama programda sadece iki seçmeli derse yer veriliyor, öğrenci bu üç dersi seçemiyor.

Ayrıca Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler seçmeli dersler arasında yer almıyor, okul ders programındaki seçmeli dersler listesinde de bulunmuyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terör başımızın belası, ya Gül, Davutoğlu, Kılıçdaroğlu 22 Ağustos 2019 | 1.550 Okunma “Devlet ve milletin vicdanı Meclis’e sesleniyorum” 15 Ağustos 2019 | 97 Okunma Katilin canı can da öleninki patlıcan mı? 08 Ağustos 2019 | 100 Okunma Tanımadığım bifido bakterileri ile sağlığımızı koruyan Allah’a şükür 01 Ağustos 2019 | 115 Okunma Eğitim sistemi idealist insan yetiştirmeli 25 Temmuz 2019 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar