Önce nitelikli öğretmen yetiştirmek şart

Cumhurbaşkanımız “dindar nesil” yetiştirme hedefi koydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “kâmil insan” yetiştirmeyi hedefliyor.Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” yetiştirme gayesi...

Cumhurbaşkanımız “dindar nesil” yetiştirme hedefi koydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “kâmil insan” yetiştirmeyi hedefliyor.

Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” yetiştirme gayesi, gayreti ve hedefi vardı.

Şüphesiz dindar ve kâmil insan “kâmil öğretmen” olmadan yetişmez. Bu iş için kâmil öğretmen de yetmez, kâmil anne ve babaya ihtiyaç var.  

Mehmet Akif üniversitede muallimlik yaptı. Safahat didaktik bir eserdir. Akif, her söyleyeceğini şiirin diliyle ifade edebilmiş ender şairlerden biridir. Kâmil öğretmenin niteliklerini Safahat’ta şöyle ifade eder:

Muallimim (öğretmen) diyen olmak gerekir imanlı,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okul, gençleri hayata hazırlamalı 25 Nisan 2019 | 50 Okunma İmam hatipler ve geleceği inşa etme davamız 18 Nisan 2019 | 232 Okunma Veliyi sorumluluk almaya ve işbirliğine davet 11 Nisan 2019 | 72 Okunma Müfredatlar üzerinde dolaşan kapkara Amerika bulutları 04 Nisan 2019 | 529 Okunma Eğitim hamleleri, maneviyat eğitimi, Ak Parti 28 Mart 2019 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar