Önce nitelikli öğretmen yetiştirmek şart

Cumhurbaşkanımız “dindar nesil” yetiştirme hedefi koydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “kâmil insan” yetiştirmeyi hedefliyor.Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” yetiştirme gayesi...

Cumhurbaşkanımız “dindar nesil” yetiştirme hedefi koydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “kâmil insan” yetiştirmeyi hedefliyor.

Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” yetiştirme gayesi, gayreti ve hedefi vardı.

Şüphesiz dindar ve kâmil insan “kâmil öğretmen” olmadan yetişmez. Bu iş için kâmil öğretmen de yetmez, kâmil anne ve babaya ihtiyaç var.  

Mehmet Akif üniversitede muallimlik yaptı. Safahat didaktik bir eserdir. Akif, her söyleyeceğini şiirin diliyle ifade edebilmiş ender şairlerden biridir. Kâmil öğretmenin niteliklerini Safahat’ta şöyle ifade eder:

Muallimim (öğretmen) diyen olmak gerekir imanlı,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ertuğrul Özkök, bunama semptomu ya da vicdansızlık 15 Haziran 2019 | 12 Okunma Ateist ders kitaplarını kim yazdırıyor? AK Parti neden genç seçmene ulaşamıyor? 13 Haziran 2019 | 351 Okunma Müjde Peygamberinin gerçekleştirdiği değişim ve geleceğin inşası 06 Haziran 2019 | 37 Okunma Sınava hazırlanmak, çalışmak, öğrenmek sevap 30 Mayıs 2019 | 52 Okunma Der Spiegel’in saldırısı ve yaklaşan seçim 23 Mayıs 2019 | 391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar