Önce nitelikli öğretmen yetiştirmek şart

Cumhurbaşkanımız “dindar nesil” yetiştirme hedefi koydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “kâmil insan” yetiştirmeyi hedefliyor.Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” yetiştirme gayesi...

Cumhurbaşkanımız “dindar nesil” yetiştirme hedefi koydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “kâmil insan” yetiştirmeyi hedefliyor.

Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” yetiştirme gayesi, gayreti ve hedefi vardı.

Şüphesiz dindar ve kâmil insan “kâmil öğretmen” olmadan yetişmez. Bu iş için kâmil öğretmen de yetmez, kâmil anne ve babaya ihtiyaç var.  

Mehmet Akif üniversitede muallimlik yaptı. Safahat didaktik bir eserdir. Akif, her söyleyeceğini şiirin diliyle ifade edebilmiş ender şairlerden biridir. Kâmil öğretmenin niteliklerini Safahat’ta şöyle ifade eder:

Muallimim (öğretmen) diyen olmak gerekir imanlı,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 101 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar