Olumlu düşünenler çözüm üretiyor

Salı günü Karaman’daki Dr. Sadık Ahmet İlkokulu’nun davetlisi idik Prof. Sefa Saygılı dostumla. “Zekâ ve Hafızayı Geliştirme Metotları”, “Zeki ve Ahlaklı Çocuk Yetiştirme Sanatı”...

Salı günü Karaman’daki Dr. Sadık Ahmet İlkokulu’nun davetlisi idik Prof. Sefa Saygılı dostumla. “Zekâ ve Hafızayı Geliştirme Metotları”, “Zeki ve Ahlaklı Çocuk Yetiştirme Sanatı” konulu birer konuşma yaptık. 

Veliler, çocuklarını da alıp gelmiş, salon dolu idi, konuşmaları ilgi ile dinlediler, okudukları kitapları imzalattılar, sorular sordular, yarının büyükleri çocuklarımızla resim çektirdik. Karaman’dan güzel intibalarla ayrıldık.  

İdealist ve tecrübeli öğretmen Burhanettin Saygılı, öğrencilerinin yanı sıra öğrenci velileriyle de kitap okuma çalışması yürütüyor. Öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeyi sağlayacak, velilere rehberlik edecek, çocukların yeteneklerini keşfetmeye ve kabiliyetlerini keşfetmeye yardım edecek kitaplar seçiyor, birlikte okuyor ve kitaptan neler öğrendiklerini, kitabın kendilerine neler kazandırdığını konuşuyorlar. 

Bu yıl Prof. Sefa Saygılı ve Dr. Ali Akben ile birlikte yazdığımız Dehanı Keşfet, Zekânı ve Hafızanı Geliştir ve benim Çocuğumu Daha Zeki ve Ahlaklı Yetiştiriyorum isimli kitabımı okumuşlar, kitaptan veliler sınava girmişler, derece alanlara ödül verdik. 

Burhanettin Saygılı, birlikte okuma çalışmasını 6 yıldır yürütüyor. Bu yıl birlikte okuma projesine, birlikte yazma projesi eklemişler. Gönüllülük esasına dayalı olarak velilerle kitap yazmaya karar vermişler. 

Geçen yıl Karaman’a gittiğimde yazarlık çalışmasına katılan velilerle tanışmış ve “yazma sanatı” üzerine sohbet etmiştik. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma Şura’da ele alınması gereken temel problemler 28 Ekim 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar