Okul, gençleri hayata hazırlamalı

Kırk küsur yılını eğitime harcamış, 14 eğitim kitabı yazmış bir eğitimci olarak okullarda başarı, motivasyon, zekâ gelişimi, sınav stresini yenme sanatı, hızlı okuma, hafıza teknikleri...

Kırk küsur yılını eğitime harcamış, 14 eğitim kitabı yazmış bir eğitimci olarak okullarda başarı, motivasyon, zekâ gelişimi, sınav stresini yenme sanatı, hızlı okuma, hafıza teknikleri gibi konularda seminerler veriyorum. 

Öğrencilerin gözlerinin ışıltısı, iyi gaz veriyorsun deyişleri, kendime güvenim arttı, ben de yapabilirmişim, kimseden bir eksiğim yokmuş demeleri konferansların etkili olduğunu gösteriyor. 

Özellikle son sınıf öğrencileri (8 ve 12. sınıflar) çok yoğun sınav baskısı altındalar. 

Merkezî sınavlar stres unsuru. Meslek liseleri daha cazip hâle getirilerek, öğretmen ve veliler iş birliği yaparak öğrenciler mesleğe yönlendirilebilir.

Öğrencilere okulu ve okumayı sevdirmek amacıyla sosyal faaliyetler artırılabilir

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhteşem örnek Fuat Sezgin 14 Kasım 2019 | 660 Okunma Asım’ın neslinin mimarı milli şair Mehmet Akif 07 Kasım 2019 | 96 Okunma İlim yaratıcı var diyor, fen kitapları ateist bakış açısıyla yazdırılıyor 31 Ekim 2019 | 136 Okunma Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi ve bakanlık açıklaması 24 Ekim 2019 | 233 Okunma Milli Eğitim Bakanı olsam 17 Ekim 2019 | 228 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar