Nitelikli öğretmende bulunması gereken özellikler

Eğitimin kalbi, motoru, kaptanı öğretmenlerdir. Gençlerimizin hayata daha donanımlı atılmalarını sağlamak için öğretmenlerimizin nitelikli yetiştirilmesi gerekir. Yeni bir öğretmen yetiştirme sistemine...

Eğitimin kalbi, motoru, kaptanı öğretmenlerdir. Gençlerimizin hayata daha donanımlı atılmalarını sağlamak için öğretmenlerimizin nitelikli yetiştirilmesi gerekir. Yeni bir öğretmen yetiştirme sistemine ihtiyaç var. Eğitimin kalitesi, sadece eğitimcilerin nitelikli olmasıyla artar.

Nitelikli bir eğitimcide bulunması gereken özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

1. Bilge olmalı, bilgili olmalı, bilgiye önem vermeli. 

İnternet çağında bilgiye ulaşmak kolay, hangi bilginin bize ufuk açacağını, yol göstereceğini, işimizi kolaylaştıracağını bilmek bilgelik ister. Bilgiyi seçip almak, hayata uygulamak bilgelikle ilgilidir.

Eğitimci kendini bilmeli ve Rabbini tanımalı, gönüllere girmeli. 

İlim insanı yüceltir, bize hayatın gayesini öğretir. İlim öğrenmek, eğitim görmek amaç değil araçtır. Eğitimin amacı kâmil insan yetiştirmektir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya açıldı zincirleri kırdık Avrupalılar daha çok üzülecek 16 Temmuz 2020 | 76 Okunma AK Parti iktidarda mı? 09 Temmuz 2020 | 2.100 Okunma Ateizm ve deizm değirmenine su taşıyan ders kitapları 02 Temmuz 2020 | 323 Okunma Doğayı tanrılaştıran ders kitapları, Cumhurbaşkanımızı yanıltan MEB 25 Haziran 2020 | 242 Okunma Ali Erkan Kavaklı 20 Haziran 2020 | 137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar