Nitelikli öğretmende bulunması gereken özellikler

Eğitimin kalbi, motoru, kaptanı öğretmenlerdir. Gençlerimizin hayata daha donanımlı atılmalarını sağlamak için öğretmenlerimizin nitelikli yetiştirilmesi gerekir. Yeni bir öğretmen yetiştirme sistemine...

Eğitimin kalbi, motoru, kaptanı öğretmenlerdir. Gençlerimizin hayata daha donanımlı atılmalarını sağlamak için öğretmenlerimizin nitelikli yetiştirilmesi gerekir. Yeni bir öğretmen yetiştirme sistemine ihtiyaç var. Eğitimin kalitesi, sadece eğitimcilerin nitelikli olmasıyla artar.

Nitelikli bir eğitimcide bulunması gereken özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

1. Bilge olmalı, bilgili olmalı, bilgiye önem vermeli. 

İnternet çağında bilgiye ulaşmak kolay, hangi bilginin bize ufuk açacağını, yol göstereceğini, işimizi kolaylaştıracağını bilmek bilgelik ister. Bilgiyi seçip almak, hayata uygulamak bilgelikle ilgilidir.

Eğitimci kendini bilmeli ve Rabbini tanımalı, gönüllere girmeli. 

İlim insanı yüceltir, bize hayatın gayesini öğretir. İlim öğrenmek, eğitim görmek amaç değil araçtır. Eğitimin amacı kâmil insan yetiştirmektir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terör başımızın belası, ya Gül, Davutoğlu, Kılıçdaroğlu 22 Ağustos 2019 | 1.967 Okunma “Devlet ve milletin vicdanı Meclis’e sesleniyorum” 15 Ağustos 2019 | 98 Okunma Katilin canı can da öleninki patlıcan mı? 08 Ağustos 2019 | 101 Okunma Tanımadığım bifido bakterileri ile sağlığımızı koruyan Allah’a şükür 01 Ağustos 2019 | 117 Okunma Eğitim sistemi idealist insan yetiştirmeli 25 Temmuz 2019 | 213 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar