Müfredat ve tanka meydan okuyan kahramanlar

Müfredatlar yeniden yazıldı, sıra müfredatı esas alarak ders kitaplarının yazılmasında. En önemlisi de dersleri öğrenciye anlatacak ve onları erdemli insanlar olarak yetiştirecek öğretmenin...

Müfredatlar yeniden yazıldı, sıra müfredatı esas alarak ders kitaplarının yazılmasında. En önemlisi de dersleri öğrenciye anlatacak ve onları erdemli insanlar olarak yetiştirecek öğretmenin yetiştirilmesinde. 

Değerler eğitimi müfredata girdi. “Adalet, dostluk, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik ve yardımseverlik” gibi temel değerler müfredatta yerini aldı.

15 Temmuz direniş destanı müfredatta işlenecek konular arasında.

Demokratik düşüncenin benimsenmesi çok önemli. Öğrencilere; yurdunu ve milletini darbecilere ve düşmanlara karşı canını ortaya koyarak savunma azmi verilmeli. 

Bilgili, becerikli, imanlı, inançlı, vatansever ve cesur, sivil toplum bilincine sahip vatandaş yetiştirebilmeliyiz.

Türkiye 150 yıldır mason localarından pişirilen, Pentagon patentli darbe süreçlerini yaşadı. Amerika, Japonya, Almanya, Fransa, İngiltere gibi kalkınmış ülkelerde darbe olmaz, ülkemizde de olmamalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma Şura’da ele alınması gereken temel problemler 28 Ekim 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar