Milli Eğitim Şurası ve imanlı, liyakatli öğretmen yetiştirmek

Aralıkta Milli Eğitim Şurası var. Eğitimin lokomotifi öğretmendir, milletimizin geleceği olan çocuklarımızın geleceğe hazırlanması öğretmenin liyakatine, gayretine bağlı. Bu sebeple öğretmen...

Aralıkta Milli Eğitim Şurası var. Eğitimin lokomotifi öğretmendir, milletimizin geleceği olan çocuklarımızın geleceğe hazırlanması öğretmenin liyakatine, gayretine bağlı. Bu sebeple öğretmen yetiştirme programları yeniden ele alınmalı. 

Cumhurbaşkanımız eğitimin Ömerler yetiştirmesini istiyor. 

Hz. Muhammed (sav) gibi öğretmen olursa Ebubekirler, Ömerler, Osmanlar, Aliler ve sahabe nesli yetiştirmek kolay. Peygamberimizin (sav) eğitim anlayışı ve eğitim metotlarını benimseyen öğretmenler yetiştirmeliyiz. 

Eğitim Fakültelerinde sadece yabancı eğitimcilerin eğitim anlayışları ve metotları öğretilir.

Ben sadece öğretmen olarak gönderildim” buyuran ve “sahabe nesli” yetiştiren Hz. Muhammed’in (sav) eğitim anlayışı ve eğitim metotları ıskalanır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 98 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma Şura’da ele alınması gereken temel problemler 28 Ekim 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar