Milli Eğitim - kitap ve CHP zihniyeti

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun...

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun Eğitim İş’li üyeleri kitaba itiraz etti. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve bir grup CHP milletvekili işi Milli Eğitim Bakanına soru önergesi vermeye kadar götürdü.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü, Eğitim İşlilerin tepkisini azaltmak için Cahit Zarifoğlu’nun kitabını çıkarıp Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları kitabını tavsiye etme kararı aldı.  

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk komisyon kararının arkasında durmayan milli eğitim müdürünü görevden aldı.

CHP zihniyeti bu milletin maneviyatına tahammül edemez. 

Çanakkale Zaferini kazanan cihat ruhuna düşmandır.

Çanakkale Zaferi”ni en iyi anlatan şair Mehmet Akif Ersoy’un “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” şiiridir.  CHP iktidarda olduğu yıllarda Akif’in SAFAHAT’ını toplatıp imha ettirmiştir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evrimi, ateizmi, tesadüfü topa tutan kitap MEB’e ilham verir mi? 14 Ocak 2021 | 379 Okunma Rektör bahaneli terör, eğitim ne kadar milli 07 Ocak 2021 | 193 Okunma Üniversite giriş sınavlarında Kur’an, Siyer, Temel Dini Bilgiler’den 40 soru sorulmalı 31 Aralık 2020 | 241 Okunma Erdemler şairi Mehmet Akif 24 Aralık 2020 | 68 Okunma 2023 Eğitim Vizyonunun sonuçları: Meslek ve imam hatiplerde öğrenci kaybı 17 Aralık 2020 | 359 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar