Milli Eğitim - kitap ve CHP zihniyeti

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun...

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun Eğitim İş’li üyeleri kitaba itiraz etti. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve bir grup CHP milletvekili işi Milli Eğitim Bakanına soru önergesi vermeye kadar götürdü.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü, Eğitim İşlilerin tepkisini azaltmak için Cahit Zarifoğlu’nun kitabını çıkarıp Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları kitabını tavsiye etme kararı aldı.  

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk komisyon kararının arkasında durmayan milli eğitim müdürünü görevden aldı.

CHP zihniyeti bu milletin maneviyatına tahammül edemez. 

Çanakkale Zaferini kazanan cihat ruhuna düşmandır.

Çanakkale Zaferi”ni en iyi anlatan şair Mehmet Akif Ersoy’un “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” şiiridir.  CHP iktidarda olduğu yıllarda Akif’in SAFAHAT’ını toplatıp imha ettirmiştir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmam Hatip ve Meslek Liseleri için yeni bir 28 Şubat süreci mi? 2023 vizyonu mu? Ted Koleji Bakalorya sistemi mi? 27 Haziran 2019 | 661 Okunma Mursi’ye ağladığımız gibi yas tutmamak için Erdoğan’a sahip çıkalım 20 Haziran 2019 | 203 Okunma Ertuğrul Özkök, bunama semptomu ya da vicdansızlık 15 Haziran 2019 | 12 Okunma Ateist ders kitaplarını kim yazdırıyor? AK Parti neden genç seçmene ulaşamıyor? 13 Haziran 2019 | 371 Okunma Müjde Peygamberinin gerçekleştirdiği değişim ve geleceğin inşası 06 Haziran 2019 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar