Milli Eğitim - kitap ve CHP zihniyeti

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun...

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun Eğitim İş’li üyeleri kitaba itiraz etti. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve bir grup CHP milletvekili işi Milli Eğitim Bakanına soru önergesi vermeye kadar götürdü.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü, Eğitim İşlilerin tepkisini azaltmak için Cahit Zarifoğlu’nun kitabını çıkarıp Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları kitabını tavsiye etme kararı aldı.  

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk komisyon kararının arkasında durmayan milli eğitim müdürünü görevden aldı.

CHP zihniyeti bu milletin maneviyatına tahammül edemez. 

Çanakkale Zaferini kazanan cihat ruhuna düşmandır.

Çanakkale Zaferi”ni en iyi anlatan şair Mehmet Akif Ersoy’un “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” şiiridir.  CHP iktidarda olduğu yıllarda Akif’in SAFAHAT’ını toplatıp imha ettirmiştir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akıncı ile medeniyet yürüyüşümüz başladı 28 Mayıs 2020 | 176 Okunma Acilen eğitim şurası düzenlenmeli 21 Mayıs 2020 | 181 Okunma Deizmin tutarsızlığına dair 14 Mayıs 2020 | 435 Okunma Mülteciye yardım eden Arthur Wagner: “Lütfa mazhar oldum” 07 Mayıs 2020 | 137 Okunma Cahil Ekrem ve Hz. Ali’ye bağlılık 30 Nisan 2020 | 1.450 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar