Milli Eğitim - kitap ve CHP zihniyeti

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun...

Çanakkale’de haziran ayında öğretmenlerden oluşan bir komisyon okullarda okutulmak üzere kitap belirledi. Belirlenen kitapların arasında Şair Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya kitabı da var. Komisyonun Eğitim İş’li üyeleri kitaba itiraz etti. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve bir grup CHP milletvekili işi Milli Eğitim Bakanına soru önergesi vermeye kadar götürdü.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü, Eğitim İşlilerin tepkisini azaltmak için Cahit Zarifoğlu’nun kitabını çıkarıp Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları kitabını tavsiye etme kararı aldı.  

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk komisyon kararının arkasında durmayan milli eğitim müdürünü görevden aldı.

CHP zihniyeti bu milletin maneviyatına tahammül edemez. 

Çanakkale Zaferini kazanan cihat ruhuna düşmandır.

Çanakkale Zaferi”ni en iyi anlatan şair Mehmet Akif Ersoy’un “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” şiiridir.  CHP iktidarda olduğu yıllarda Akif’in SAFAHAT’ını toplatıp imha ettirmiştir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma Şura’da ele alınması gereken temel problemler 28 Ekim 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar