Meleklerin dünyası

Her şey ezana ayarlı. İş, mesai, otobüs, dolmuş, minibüs, paydos, eve dönüş... Bu gibi kavramlarla hiç kimsenin hiçbir ilgisi yok.Burada da telaş var elbette, öncelikli işler var. Mesela, ezan okunmadan...

Her şey ezana ayarlı. İş, mesai, otobüs, dolmuş, minibüs, paydos, eve dönüş... Bu gibi kavramlarla hiç kimsenin hiçbir ilgisi yok.

Burada da telaş var elbette, öncelikli işler var. Mesela, ezan okunmadan Kâbe’de olmalıyız. En az yarım saat önce tatlı bir telaş... Abdest almalıyım, Kur’an ve seccademi çantama koymalı ve yola düşmeliyim.

İşte caddedeyim.

Aaa, o da ne?.. Herkes caddede. Herkes aynı istikamete doğru koşar adım gidiyor. Kadınlar, erkekler, gençler, yaşlılar, çocuklar... Herkes Kâbe’ye doğru uçuyor. 

Ezana az kaldı. Ezanı Kâbe’de dinlemeli, safta yer tutmalı.

İşte ezan... Allahü Ekber!.. Allah en büyüktür, O, her şeyden büyüktür. Büyük denilen şeyler O’nun azameti karşısında hiçtir, sıfırdır, değersizdir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 101 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar