MEB öğrencileri zombileştirmekten vazgeçmeli

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Erkan Kavaklı'nın bugünkü (03.11.2022)''MEB öğrencileri zombileştirmekten vazgeçmeli'' başlıklı yazısı.

 Karaman’da bir lisede öğrencilerle başarı üzerine sohbet ettim, başarının temel prensiplerini anlattım. Dedim ki:

“Okul sizi hayata hazırlar, okul bitince ne olacağınıza karar vermelisiniz. Hedef belirleyin, program yapın, verimli ders çalışın, en az bir dersten en iyi olma yarışına girin, iyi arkadaş seçin, iyi bir insan olmak için çalışın.

İyi insan olabilmek inançlı ve ahlaklı olmak lazım, inancınızı yitirmeyin! Cennete iyi insanlar gider. Sınavlara hazırlandığınız kadar cennete gitmek için de çalışın!

Bir kitap yazarsız, bir resim ressamsız, bir bina mimarsız, bir köy muhtarsız olmaz. Bizi ve kâinatı yaratan bir yaratıcı var, o bizi çok seviyor. Bir mektup göndererek bizi cennete davet ediyor. Kur’an okuyarak cennete gitme hazırlığı yapın!

Kendinizi önemseyin, deha yeteneğine sahip olduğunuzu unutmayın. Hasan Hans’ı geçmeli; Emine Elizabet’i, Havva Eva’yı, Meryem Marya’yı, Yusuf Josef’i, İbrahim Abraham’ı, Yakup Yokop’u geçmeli ki Türkiye gelişmiş ülkelerle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem dersi: Bir ve beraber ol yardımlaş 09 Şubat 2023 | 78 Okunma Batı’nın sömürge aracı olarak eğitim Yabancı dille eğitim sömürge ülkesinde yapılır 02 Şubat 2023 | 243 Okunma Batı cehaleti ve Kur’an aydınlığı 26 Ocak 2023 | 339 Okunma Hain şehzade 19 Ocak 2023 | 446 Okunma Seçmeli Kur’an, siyer, temel dini bilgileri öğrenciye nasıl önemsetebiliriz? 12 Ocak 2023 | 117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar