MEB kitaplarındaki ateist anlatım Şûra’da masaya yatırılmalı

Fen bilgisi kitapları Allah’ın eserlerini anlatır, Allah’ı anmaz. Gençler arasında görülen ateizm ve deizm hastalığının kaynağı MEB’in kitapları. 21-23 Ekim tarihleri arasında Kütahya...

Fen bilgisi kitapları Allah’ın eserlerini anlatır, Allah’ı anmaz. Gençler arasında görülen ateizm ve deizm hastalığının kaynağı MEB’in kitapları. 

21-23 Ekim tarihleri arasında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Bilimler Işığında Yaratılış Kongresinin 5.sini düzenliyor. Yüzlerce bilim adamı, bilimin Allah’ı anlattığını tebliğler sunarak dile getirecekler. Önceki kongreleri takip ettim, bilim adamlarımız çeşitli bilim dallarından örnekler sunarak kâinattaki “eserlerin” yaratıcıyı anlattığını ifade ettiler. 

Kongreye tebliğ sunarak MEB fen bilgisi kitaplarının Allahsız ve yaratıcısız bir anlatımı benimsediğini; ateist bakış açısının bilgiyi anlamsızlaştırdığını gözler önüne sereceğim.  

Prof. Ömer Özyılmaz, “Eğitim Sisteminin Millileştirilmesi” konusunda seri yazılar kaleme aldı. Prof. Özyılmaz sıradan bir ilim adamı değil, Eğitim ve Bilim Politikaları Kurulu üyesi.

Prof. İsmail...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 98 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar