Konya’dan Genelkurmay’a koşan gazi ve müfredat çalışmaları

15 Temmuz’da destan yazan kahramanlarla görüşüyorum. Birbirinden ilginç hikâyeleri var. Önceki gün Konyalı Gazi Halit Şener’i dinledim. 15 Temmuz gecesi darbe olduğunu öğrenir öğrenmez sokağa...

15 Temmuz’da destan yazan kahramanlarla görüşüyorum. Birbirinden ilginç hikâyeleri var. Önceki gün Konyalı Gazi Halit Şener’i dinledim. 15 Temmuz gecesi darbe olduğunu öğrenir öğrenmez sokağa çıkmış, arabasıyla Konya’yı dolaşmış, hiçbir hareketlilik göremeyince Ankara yolunu tutmuş.

Halit’i Konya’dan Ankara’ya koşturan manevi gücün ne olduğunu merak ettim ve sordum.

-Neden Ankara’ya kadar gittin?

-Hocam ben 28 Şubat 1997 sürecinde imam hatipte okudum. O dönemde darbe tehdidi ile hükümeti düşürdüler, dindarlara çok zulüm yapıldı. O dönemde iyi bir sınav vermedik, asker tehdidi, polis copu ile sindirildik. Başörtüsü zulmünü protesto için Hacı Veyiszade Camii’nde namaz kılardık. Namazdan sonra protesto başlar, polis bizi coplamaya girişince 15-20 kişi kalırdık. Recai Kutan’ın anılarını okudum, her darbe döneminde kaybeden biz olduk. Ak Parti döneminde inançlı insanlar zulümden kurtuldu, önemli kazanımlar elde etti, ülke kalkındı. Türkiye, Suriye ve Irak gibi bir iç savaş yaşamamalı, Recep Tayyip Erdoğan’a ve iktidara sahip çıkmalı. 

15 Temmuz’a kadar bir inşaat şirketinde yönetici olarak çalışan Gazi Halit Şener, darbe haberini öğrenir öğrenmez arabasına binip inanılmaz bir süratle Ankara yolunu tutmuş, doğruca darbenin merkezi Genelkurmay’a gitmiş, darbecileri protesto etmiş. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma Şura’da ele alınması gereken temel problemler 28 Ekim 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar