İyi bir gelecek ve başarının büyüsü

Eğitim öğrencilerin yeteneklerini keşfetme ve geliştirme sanatı. Yeteneklerini geliştirmek insana mutluluk verir.Eğitim insana iyi bir meslek kazandırır. Gelir seviyesini yükseltir ve geleceğini güvence altına almasına...

Eğitim öğrencilerin yeteneklerini keşfetme ve geliştirme sanatı. Yeteneklerini geliştirmek insana mutluluk verir.

Eğitim insana iyi bir meslek kazandırır. Gelir seviyesini yükseltir ve geleceğini güvence altına almasına yardım eder. 

Araştırmalar eğitimli insanların daha kolay meslek sahibi olduğunu, daha çok gelir getiren işlerde çalıştığını ve daha kolay iş bulduğunu gösteriyor.

2003 yılında İzmir-Ödemiş’te bir konferans verdim, öğrencilerle buluştum, onlara bilginin insanı yükselttiğini, ilmin insanı olgunlaştırdığını, iyi bir meslek sağladığını, milletleri yükselttiğini anlattım. Eğitim, araştırma ve çalışmaya önem veren milletlerin ötekileri geçtiğini, teknoloji ürettiğini, zengin olduğunu izah ettim.

Beş yıl sonra bir mektup aldım. Mektup yayınevine gelmişti, santraldeki Mustafa Bey, telefonla arayıp mektubumun olduğunu söyledi. Heyecanla yayınevine gittim, konuşmamdan etkilenen bir dinleyicinin mektup yazması beni hem sevindirdi hem şaşırttı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya açıldı zincirleri kırdık Avrupalılar daha çok üzülecek 16 Temmuz 2020 | 19 Okunma AK Parti iktidarda mı? 09 Temmuz 2020 | 2.100 Okunma Ateizm ve deizm değirmenine su taşıyan ders kitapları 02 Temmuz 2020 | 321 Okunma Doğayı tanrılaştıran ders kitapları, Cumhurbaşkanımızı yanıltan MEB 25 Haziran 2020 | 241 Okunma Ali Erkan Kavaklı 20 Haziran 2020 | 135 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar