İslam ile medeniyetimizi yeniden inşa etme gayreti ve Necip Fazıl

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Erkan Kavaklı'nın bugünkü (26.05.2022)'' İslam ile medeniyetimizi yeniden inşa etme gayreti ve Necip Fazıl'' başlıklı yazısı.

Onu 1974 yılında MTTB’de ilk defa yakından gördüm. Ufak tefek yapılı bir ihtiyar kapıdan girdi. Arkadaşlarla girişte sandalyelere oturmuş sohbet ediyorduk. Geleni görünce ayağa kalktık. 

Kendisini; 1969 yılında rahmetli Necmettin Erbakan, Konya’dan bağımsız milletvekili adayı olup Belediye Meydanında miting düzenlediği zaman görmüştüm. Etkili ve güzel bir konuşma yapmıştı. 

Rahmetli Mehmet Şevket Eygi’nin çıkardığı Bugün gazetesinde “Çerçeve” serlevhalı fıkra yazıları kaleme alırdı. Büyük bir şairin gazetede resimlerini görmek, kürsülerden konuşmalarını dinlemekle yakından görmek arasında çok önemli bir fark vardı. 

Kürsüde gördüğüm dev hatip, karşımda mütevazı bir ihtiyara dönüşmüştü. Elini öpüp öpmediğimizi hatırlamıyorum ama hepimiz ayağa kalkıp ona saygı gösterdik.

“Namaza başladım gençler” demişti, ayağına mest giymişti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğitim anlayışımız ne zaman medeniyet değerlerimizle örtüşecek? 01 Haziran 2023 | 162 Okunma Hayatın kuantum boyutu ve ruhun hayatı 25 Mayıs 2023 | 162 Okunma Satılmış gazeteciler Maximillian Popp’a tokat 18 Mayıs 2023 | 171 Okunma Spiegel’in Erdoğan’ı devirme manşetleri AK Parti’nin eğitim hamleleri 11 Mayıs 2023 | 182 Okunma TEKNOFEST ve dünya ile teknoloji yarışımız 04 Mayıs 2023 | 87 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar