İmam Hatipler Haftası ve yaklaşan Milli Eğitim Şurası

Meslek hayatımın 13 senesini imam hatiplerde geçirdim. En verimli ve en zevkli öğretmenliği imam hatiplerde yaptım. İmam hatipler, disiplin ve öğrenci diklenmesinin en az olduğu okullar. Dersinize odaklanmanız çok kolay...

Meslek hayatımın 13 senesini imam hatiplerde geçirdim. En verimli ve en zevkli öğretmenliği imam hatiplerde yaptım. İmam hatipler, disiplin ve öğrenci diklenmesinin en az olduğu okullar. Dersinize odaklanmanız çok kolay çünkü öğrenci dersi engelleyecek problem getirmez. Öğrenciler çalışkan ve edeplidirler. Aldıkları dini terbiye icabı, öğretmenlerine ve büyüklerine saygılı davranırlar. Disiplin problemi en az olan okullar imam hatip liseleri.

Bu sene özellikle proje imam hatipler üniversite sınavlarında (TYT, AYT) büyük başarılar elde ettiler. Geliştirdikleri projelerle Teknofest’e damga vurdular. 

İmam hatipler öğrenciyi çift kanatlı yetiştirir hem dini bilgiler öğretilir hem fen bilgileri. 

Bilginin iki önemli kaynağı vardır: Kur’an ve kâinat kitabı. Fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji, matematik, geometri, astronomi, yapay zekâ gibi bilim dalları kâinat kitabı incelenerek yazılır. 

Tefsir, fıkıh, siyer, din dersi gibi bilim dalları Kur’an’ı daha anlamak için...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmam Hatipler Haftası ve yaklaşan Milli Eğitim Şurası 14 Ekim 2021 | 155 Okunma Vatandaşına sahip çıkan devlet ve idealist imam 07 Ekim 2021 | 74 Okunma Milli Eğitim Şurası ve imanlı, liyakatli öğretmen yetiştirmek 30 Eylül 2021 | 128 Okunma Teknofest ve geleceğe hazırlanan gençler 23 Eylül 2021 | 54 Okunma Telefon oyunları esaretinden kurtulmalı başarı merdivenlerini tırmanmak isteyen 16 Eylül 2021 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar