İlim yaratıcı var diyor, fen kitapları ateist bakış açısıyla yazdırılıyor

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ’nde BİLİMLER IŞIĞINDA YARATILIŞ KONGRESİ yapıldı. Kongrede tebliğ sunan 130 ilim adamı; uzmanlık alanlarından örnekler vererek YÜCE YARATICI’YI sıfatları ve...

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ’nde BİLİMLER IŞIĞINDA YARATILIŞ KONGRESİ yapıldı. Kongrede tebliğ sunan 130 ilim adamı; uzmanlık alanlarından örnekler vererek YÜCE YARATICI’YI sıfatları ve nitelikleri ile anlattı.

Gaziantep Üniversitesi tıp doktoru Prof. Mehmet Cesur, insan DNA’sı ile ilgili çok ilginç bir tebliğ sundu, evrim teorisinin ilimle bağdaşmadığını anlattı. Prof. Cesur şunları söyledi:

“Materyalist-ateist dünya görüşü; tabiatı kendi kendini yaratan ya da kendi kendine yeten otomatik bir makine olarak tanımlıyor. Otomatik sistemler bir deha eseridir ve amaçlıdır. Canlıların varoluşu ve devamlılığı doğal yolla [yönlendirici bir bilinç olmadan] mümkün mü?

Tabiatçılar, soruya “evet” demeye mecbur. En küçük amaçlı bir yönlendirme iması bile onların tüm iddialarını temelsiz kılar. Tabiatçıların tek silahı doğal seleksiyon (seçilme).

“En basit bir enzimin doğru yerde ortaya çıkma ihtimali yaklaşık 10130’de bir.
Bir çeşit mezgit balığı olan Coli
için 2000 enzime ihtiyaç var. Bunların tamamının bir bakteride bir arada bulunma ihtimali 1040.000’de bir.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Van’da eğitim ve eğitime kalite kazandırma gayretleri 05 Aralık 2019 | 143 Okunma “Bizim eve dövlet geldi” 28 Kasım 2019 | 167 Okunma Gönüllere taht kuran öğretmen Hz. Muhammed (sav) 21 Kasım 2019 | 196 Okunma Muhteşem örnek Fuat Sezgin 14 Kasım 2019 | 664 Okunma Asım’ın neslinin mimarı milli şair Mehmet Akif 07 Kasım 2019 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar