İkra şuuruyla uyanmış eğitimcilere ihtiyacımız var

Eğitimi, Fulbrigt bataklığından ve materyalist anlayıştan Milli Eğitimi bakanları değil, “ikra” şuuru ile uyanmış eğitimciler kurtarabilir ve kalite kazandırabilir. İkra ile Uyanmak isimli...

Eğitimi, Fulbrigt bataklığından ve materyalist anlayıştan Milli Eğitimi bakanları değil, “ikra” şuuru ile uyanmış eğitimciler kurtarabilir ve kalite kazandırabilir. İkra ile Uyanmak isimli kitabındaeğitimci yazar Behcet Gülenay eğitimdeki eksik ve noksanlara dikkatimizi çekiyor ve yapılması gerekenleri anlatıyor. 

Vahiy kültürüne ve ikra bilincine sahip bir eğitimci Gülenay. Şiir, masal, roman, biyografi türünde eserler kaleme almış. 

Eğitimin insana güzel ahlâk ve kemal kazandırması gerektiğini vurguluyor. 

Tam da Milli Eğitim Bakanı olacak şuurda bir eğitimci. 

“Eğitim, ahlâkî tekâmül kazandırmalı. Eğitimci güvenilir olmalı, güvenilen insanlar yetiştirmeli. İnsan ahlâkı kadar insandır. İnsan yaşadığını söylemeli, yapmadıklarını söylemeli.” (s.60-62)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşına sahip çıkan devlet ve idealist imam 07 Ekim 2021 | 74 Okunma Milli Eğitim Şurası ve imanlı, liyakatli öğretmen yetiştirmek 30 Eylül 2021 | 126 Okunma Teknofest ve geleceğe hazırlanan gençler 23 Eylül 2021 | 52 Okunma Telefon oyunları esaretinden kurtulmalı başarı merdivenlerini tırmanmak isteyen 16 Eylül 2021 | 178 Okunma Projelerle istikbalin fethine koşan imam hatipliler 09 Eylül 2021 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar