Fen bilimleri ders kitapları Allah diyemese de ilim Allah’ı anlatıyor

Fen Bilimleri, fizik, kimya, biyoloji kitaplarında Allah’ın adı anılmıyor ama ilim; Allah’ı, ilmini, kudretini, sanatını, azametini, hâkimiyetini, saltanatını anlatıyor. Fen bilimleri; evrendeki mükemmel sistemi...

Fen Bilimleri, fizik, kimya, biyoloji kitaplarında Allah’ın adı anılmıyor ama ilim; Allah’ı, ilmini, kudretini, sanatını, azametini, hâkimiyetini, saltanatını anlatıyor. Fen bilimleri; evrendeki mükemmel sistemi ayrıntılı bir şekilde açıklar. Sistem de sistemin sahibini anlatır.

Temmuz ayında fen bilimleri kitaplarındaki ateist bakış açısını yazmış, geçen hafta yeni kitaplarda hiçbir değişiklik olmadığını belirtmiştim. Yanılmışım.

Fen Bilimleri 6. sınıf kitabının 135. sayfasındaki  “Doğanın canlılara güzel bir sürprizi” ifadesi çıkarılmış. Suyun sıfır derecede donduğu, 100 derecede buharlaştığı, donan suyun yoğunluğunun hafiflediği ve suyun yüzüne çıktığı anlatıldıktan sonra cümle şöyle kurulmuş:

Bu olay çok soğuk havalarda göl, akarsu, deniz gibi yaşam alanlarında su içinde ve altındaki canlılığın devam etmesini sağlar.

Surda bir gedik açtık, mukaddes mi mukaddes!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya’nın açılması, Mescid-i Aksa’nın fethi 30 Temmuz 2020 | 124 Okunma LGS sonrası tercihler ve İmam Hatiplerde programları zenginleştirmek 23 Temmuz 2020 | 1.828 Okunma Ayasofya açıldı zincirleri kırdık Avrupalılar daha çok üzülecek 16 Temmuz 2020 | 90 Okunma AK Parti iktidarda mı? 09 Temmuz 2020 | 2.102 Okunma Ateizm ve deizm değirmenine su taşıyan ders kitapları 02 Temmuz 2020 | 331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar