Eğitimde sistem arayışları

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TRT’de yeni sınav sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan değişiklikler bir sistem getirmek yerine hayal kırıklığı meydana getirdi. TEOG’dan neden...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TRT’de yeni sınav sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan değişiklikler bir sistem getirmek yerine hayal kırıklığı meydana getirdi. 

TEOG’dan neden vazgeçtik?

Dershane, kurs, test kitabı ihtiyacı olmadan sınavsız liseye gidebilmek için…

Bakanlık sınav mecburiyetini kaldırdı, isteyen sınava girecek. Bu iyi çünkü okullarda kaynaştırma öğrencileri var, sınavlar onlara bir şey vadetmiyor.

Sınava giren öğrencinin % 10’u fen, sosyal bilimler veya bir proje lisesine yerleştirilecek. % 90’ı başarısızlık etiketi yiyecek. Kötü olan bu.

Bu sınava ihtiyaç var mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma Şura’da ele alınması gereken temel problemler 28 Ekim 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar