Eğitimde Batı taklitçiliği yerine Peygamber (sav) modeli

Eğitim fakültelerinde hep Batılı eğitimciler anlatılır, örnek gösterilir, fikirleri ve metotları sunulur. Nurettin Topçu, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Peyami Safa, Ahmet Mithat Efendi, Ahmet Cevdet Paşa...

Eğitim fakültelerinde hep Batılı eğitimciler anlatılır, örnek gösterilir, fikirleri ve metotları sunulur. Nurettin Topçu, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Peyami Safa, Ahmet Mithat Efendi, Ahmet Cevdet Paşa, Bediüzzaman Said Nursi, Osman Yüksel Serdengeçti gibi pek çok düşünür, şair ve yazarımız Tanzimat’tan beri Batılılaştığımızı, kendi değerlerimizi kaybettiğimizi, yeniden özümüze dönmemiz gerektiği tezini savunurlar. 

Üniversite yıllarımda Prof. Mehmet Kaplan, Prof. Faruk Timurtaş, Prof. Ömer Faruk Akün, Ahmet Kabaklı, Prof. Ayhan Songar, Prof. Necmettin Hacıeminoğlu gibihocalarımı dinledim; Sezai Karakoç, Erdem Beyazıt, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Yavuz Bahadıroğlu gibi yazarları okudum.

Yukarıdaki ustaları okuyarak yetişmiş eğitimcilerimiz nerdeyse 30 senedir kendi değerlerimize dönmemiz gerektiğini yazıp çiziyoruz. Eğitim Bir-Sen isimli sendika kurduk, milli değerlere dönüşü, bilim ve teknolojide dünya ile yarışı savunuyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yarışta biz varız 29 Eylül 2022 | 48 Okunma Başarı gayrete âşıktır ve mutluluk verir 22 Eylül 2022 | 88 Okunma Hedefe kilitlenmek azim ve kararlılıkla yürümek 15 Eylül 2022 | 36 Okunma Eğitim zekâ ve yetenek geliştirir 08 Eylül 2022 | 217 Okunma Teknofest ve yeniden diriliş 01 Eylül 2022 | 78 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar