Eğitim zekâ ve yetenek geliştirir

 “Hiçbir baba çocuğuna güzel ahlaktan daha üstün bir miras bırakamaz” buyururPeygamberimiz (sav).Eğitim yılı başlıyor, çocuklarımız yeniden hızlı öğrenme dönemine...

 

“Hiçbir baba çocuğuna güzel ahlaktan daha üstün bir miras bırakamaz” buyururPeygamberimiz (sav).

Eğitim yılı başlıyor, çocuklarımız yeniden hızlı öğrenme dönemine giriyor. 

Çocuklarla ilgilenmek, onları eğitmek, yeteneklerini geliştirmek ve hayata daha donanımlı atılmalarını sağlamak ailenin görevi. 

Eğitim yetenekleri geliştirir. İnsana iyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı, düşünmeyi, aklını iyi yolda kullanmayı, güzel konuşmayı, güzel ahlakı öğretir, hayat becerileri kazandırır.

Eğitim okula havale edilemez. En önemli ve en etkili okul ailedir. Çocuğun sahibi anne ve babadır. Aile çocuğuna nitelikli bir eğitim aldırmak için gayret etmeli, okul ile iş birliği yapmalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Camiyi okul olarak düşünmek 24 Kasım 2022 | 135 Okunma Okul karnesi ve öğretmenin verimliliğinin ölçülmesi 17 Kasım 2022 | 147 Okunma Vakti kuşanmak ve erdemli insan yetiştirmek 10 Kasım 2022 | 94 Okunma MEB öğrencileri zombileştirmekten vazgeçmeli 03 Kasım 2022 | 270 Okunma Milli Eğitim Bakanı inançlı bilim adamlarına kulak vermeli MEB’deki CHP iktidarı son bulmalı 27 Ekim 2022 | 337 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar