Deprem ve göz yaşartan yardımlaşma örnekleri

 Millet olarak eşi benzeri görülmemiş bir deprem felâketiyle sınandık. Eğitimciler olarak bu felaketten nasıl bir ders çıkarabiliriz diye düşünmenin tam sırası. Mesela çocuklarımızın...

 

Millet olarak eşi benzeri görülmemiş bir deprem felâketiyle sınandık. Eğitimciler olarak bu felaketten nasıl bir ders çıkarabiliriz diye düşünmenin tam sırası. Mesela çocuklarımızın merhamet, yardımlaşma, fedakârlık duygularını harekete geçirmeyi ve güçlendirmeyi öğretebiliriz. 

Değerler eğitimiyle öğrencilerimize kazandırmak istediğimiz erdemler zaten bunlar. Küçükköy İmam Hatip Lisesini ziyaret ettim. Okul müdürü Fatih Yıldız,  deprem bölgesine okul olarak bir tır dolusu gıda ve temizlik malzemesi gönderdiklerini, bir tır daha göndermek için hazırlıklar yaptıklarını anlattı. Büyükçe bir sınıfı yardım malzemeleri deposu olarak kullanmışlar. 

Matematik öğretmeni Süleyman Nursoy, derste istenilen başarıyı göstermeyen öğrencilerinin yardım toplarken ve kolileri taşırken olağanüstü gayretli olduklarını anlattı. 

Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yardımlaşma gayreti ve...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayatın kuantum boyutu ve ruhun hayatı 25 Mayıs 2023 | 155 Okunma Satılmış gazeteciler Maximillian Popp’a tokat 18 Mayıs 2023 | 170 Okunma Spiegel’in Erdoğan’ı devirme manşetleri AK Parti’nin eğitim hamleleri 11 Mayıs 2023 | 180 Okunma TEKNOFEST ve dünya ile teknoloji yarışımız 04 Mayıs 2023 | 83 Okunma Almanya’da imrendiğim teknolojik gelişmişlik kapımın önünde 27 Nisan 2023 | 328 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar