Cemaatlerin Gladio ile imtihanı

2000’li yıllardı. Diyarbakır DGM’den, bir avukat vasıtasıyla Hizbullah dosyasının fotokopisini aldım. Dosyada, bazı illegal fiillerle ilgili anlatımlar vardı.. Ben polisiye roman yazarıyım, olayları...

2000’li yıllardı. Diyarbakır DGM’den, bir avukat vasıtasıyla Hizbullah dosyasının fotokopisini aldım. Dosyada, bazı illegal fiillerle ilgili anlatımlar vardı.. Ben polisiye roman yazarıyım, olayları romanlaştırmak istiyordum. 

Bir arkadaş beni uyardı:

“Hocam, sen bunların hepsini JİTEM’ci görüyorsun, içlerinde çok temiz fakat fanatik adamlar var, JİTEM’i falan bilmez, sana zarar verebilirler. Konuyu bir daha değerlendir.”

Dosyayı kenara aldım, yoğundum. Başarıya Götüren Yol’u yazıyordum.

O günlerde bir panel dikkatimi çekti.  Prof. Mahir Kaynak ve Bülent Orakoğlu, “Komplo Teorileri”ni anlatacaklardı. Panele gittim, bu iki usta istihbaratçıyı dinledim. Panelden sonra bir masaya oturdular, çay içiyorlardı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dr. Wilfrid Murat Hofman: “İslam sanatı beni çok etkiledi” 16 Ocak 2020 | 123 Okunma Asım’ın nesli yetiştirme gayretleri 09 Ocak 2020 | 92 Okunma Mehmet Akif Ersoy nasıl susturuldu, yeniden nasıl doğdu? 02 Ocak 2020 | 562 Okunma Kur’an ilhamıyla yazan şair 26 Aralık 2019 | 154 Okunma Milli Eğitim Bakanlığı’nın gençlere meslek öğretme derdi var mı? 19 Aralık 2019 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar