Cemaatlerin Gladio ile imtihanı

2000’li yıllardı. Diyarbakır DGM’den, bir avukat vasıtasıyla Hizbullah dosyasının fotokopisini aldım. Dosyada, bazı illegal fiillerle ilgili anlatımlar vardı.. Ben polisiye roman yazarıyım, olayları...

2000’li yıllardı. Diyarbakır DGM’den, bir avukat vasıtasıyla Hizbullah dosyasının fotokopisini aldım. Dosyada, bazı illegal fiillerle ilgili anlatımlar vardı.. Ben polisiye roman yazarıyım, olayları romanlaştırmak istiyordum. 

Bir arkadaş beni uyardı:

“Hocam, sen bunların hepsini JİTEM’ci görüyorsun, içlerinde çok temiz fakat fanatik adamlar var, JİTEM’i falan bilmez, sana zarar verebilirler. Konuyu bir daha değerlendir.”

Dosyayı kenara aldım, yoğundum. Başarıya Götüren Yol’u yazıyordum.

O günlerde bir panel dikkatimi çekti.  Prof. Mahir Kaynak ve Bülent Orakoğlu, “Komplo Teorileri”ni anlatacaklardı. Panele gittim, bu iki usta istihbaratçıyı dinledim. Panelden sonra bir masaya oturdular, çay içiyorlardı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mursi’ye ağladığımız gibi yas tutmamak için Erdoğan’a sahip çıkalım 20 Haziran 2019 | 198 Okunma Ertuğrul Özkök, bunama semptomu ya da vicdansızlık 15 Haziran 2019 | 12 Okunma Ateist ders kitaplarını kim yazdırıyor? AK Parti neden genç seçmene ulaşamıyor? 13 Haziran 2019 | 370 Okunma Müjde Peygamberinin gerçekleştirdiği değişim ve geleceğin inşası 06 Haziran 2019 | 39 Okunma Sınava hazırlanmak, çalışmak, öğrenmek sevap 30 Mayıs 2019 | 52 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar