Cemaatlerin Gladio ile imtihanı

2000’li yıllardı. Diyarbakır DGM’den, bir avukat vasıtasıyla Hizbullah dosyasının fotokopisini aldım. Dosyada, bazı illegal fiillerle ilgili anlatımlar vardı.. Ben polisiye roman yazarıyım, olayları...

2000’li yıllardı. Diyarbakır DGM’den, bir avukat vasıtasıyla Hizbullah dosyasının fotokopisini aldım. Dosyada, bazı illegal fiillerle ilgili anlatımlar vardı.. Ben polisiye roman yazarıyım, olayları romanlaştırmak istiyordum. 

Bir arkadaş beni uyardı:

“Hocam, sen bunların hepsini JİTEM’ci görüyorsun, içlerinde çok temiz fakat fanatik adamlar var, JİTEM’i falan bilmez, sana zarar verebilirler. Konuyu bir daha değerlendir.”

Dosyayı kenara aldım, yoğundum. Başarıya Götüren Yol’u yazıyordum.

O günlerde bir panel dikkatimi çekti.  Prof. Mahir Kaynak ve Bülent Orakoğlu, “Komplo Teorileri”ni anlatacaklardı. Panele gittim, bu iki usta istihbaratçıyı dinledim. Panelden sonra bir masaya oturdular, çay içiyorlardı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rosenthal deneyi, zekâ geliştirme ve ümit zekâsı 09 Aralık 2021 | 142 Okunma Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 101 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar