Camiyi okul olarak düşünmek

Suffe Okulu modeli bir cami, altı üstü sınıf, ortası mabet. Darıca’daki Erenler Camii, Peygamberimizin (sav) Medine’de kurduğu Mescid-i Nebevi ve Suffe Okulunu örnek almış. İlyas Şahan Hoca cemaate yönelik...

Suffe Okulu modeli bir cami, altı üstü sınıf, ortası mabet. 

Darıca’daki Erenler Camii, Peygamberimizin (sav) Medine’de kurduğu Mescid-i Nebevi ve Suffe Okulunu örnek almış. İlyas Şahan Hoca cemaate yönelik fevkalade güzel çalışmalar yapıyor, özellikle cemaati gençleştirmek için gayret ediyor.

Camiye Asr-ı Saadet’teki asli fonksiyonlarını yeniden yüklemiş. Cami sadece ibadet yeri değil, aynı zamanda okul.

Bu sütunda Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nesir Gül’ün başlattığı “Vakti Kuşanmak” programını tanıtan yazı yazdım. Makaleyi okuyan İlyas Hoca, beni arayarak sabah namazı sonrası, cemaatle sohbet etmeye davet etti. 

Doğrusu hayret ettim. Sabah namazı vakti, sohbet dinleyecek kadar kalabalık bir cemaati camiye toplayacak babayiğit var mıydı? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Camiyi okul olarak düşünmek 24 Kasım 2022 | 138 Okunma Okul karnesi ve öğretmenin verimliliğinin ölçülmesi 17 Kasım 2022 | 147 Okunma Vakti kuşanmak ve erdemli insan yetiştirmek 10 Kasım 2022 | 96 Okunma MEB öğrencileri zombileştirmekten vazgeçmeli 03 Kasım 2022 | 270 Okunma Milli Eğitim Bakanı inançlı bilim adamlarına kulak vermeli MEB’deki CHP iktidarı son bulmalı 27 Ekim 2022 | 337 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar