Bütün çağların en etkili ve en erdemli eğitimcisi ve Suffe Okulu

Eğitimde model arayan, başarılı ve erdemli nesiller yetiştirmek isteyen, dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı eğitimcisini örnek almalı.Bütün devirlerin en başarılı ve en etkili eğitimcisi...

Eğitimde model arayan, başarılı ve erdemli nesiller yetiştirmek isteyen, dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı eğitimcisini örnek almalı.

Bütün devirlerin en başarılı ve en etkili eğitimcisi Hz. Muhammed aleyhisselâmdır. 

En Sevilen Öğretmen (sav), kendisine indirilen Kur’an’ı okudu, manasını yaşadı, anlattı, çağını değiştirdi. Kitap ilim taşıyıcısıdır. En Sevilen Öğretmen (sav) Medine’ye hicret edince Suffe Okulu adı verilen bir okul açtı. Okumayı, öğrenmeyi, ilim tahsil etmeyi, öğrenci yetiştirmeyi ibadet kabul etti. Allah’ı, ahireti, adalet ve hakikati anlattı. Suffe Okulu yatılı idi, dersler camide yapılıyordu. 

Okulunu kurucu müdürü ve öğretmeni Hz. Muhammed (sav) idi. Okuma, kitap ve ilim kültürü olmayan bir topluma geldi, okuma kültürünü başlattı. Önce gönülleri fethetti sonra beyinleri ilim ile aydınlattı. Herkesin en çok sevdiği öğretmen oldu. 

Okulu, gazetesi, kitabı, öğrenme kültürü bulunmayan bir topluma öğretmenlik yaptı. Cahil bir toplumu bilginler ve erdemliler toplumuna çevirdi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mursi’ye ağladığımız gibi yas tutmamak için Erdoğan’a sahip çıkalım 20 Haziran 2019 | 157 Okunma Ertuğrul Özkök, bunama semptomu ya da vicdansızlık 15 Haziran 2019 | 12 Okunma Ateist ders kitaplarını kim yazdırıyor? AK Parti neden genç seçmene ulaşamıyor? 13 Haziran 2019 | 368 Okunma Müjde Peygamberinin gerçekleştirdiği değişim ve geleceğin inşası 06 Haziran 2019 | 39 Okunma Sınava hazırlanmak, çalışmak, öğrenmek sevap 30 Mayıs 2019 | 52 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar