Bütün çağların en etkili ve en erdemli eğitimcisi ve Suffe Okulu

Eğitimde model arayan, başarılı ve erdemli nesiller yetiştirmek isteyen, dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı eğitimcisini örnek almalı.Bütün devirlerin en başarılı ve en etkili eğitimcisi...

Eğitimde model arayan, başarılı ve erdemli nesiller yetiştirmek isteyen, dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı eğitimcisini örnek almalı.

Bütün devirlerin en başarılı ve en etkili eğitimcisi Hz. Muhammed aleyhisselâmdır. 

En Sevilen Öğretmen (sav), kendisine indirilen Kur’an’ı okudu, manasını yaşadı, anlattı, çağını değiştirdi. Kitap ilim taşıyıcısıdır. En Sevilen Öğretmen (sav) Medine’ye hicret edince Suffe Okulu adı verilen bir okul açtı. Okumayı, öğrenmeyi, ilim tahsil etmeyi, öğrenci yetiştirmeyi ibadet kabul etti. Allah’ı, ahireti, adalet ve hakikati anlattı. Suffe Okulu yatılı idi, dersler camide yapılıyordu. 

Okulunu kurucu müdürü ve öğretmeni Hz. Muhammed (sav) idi. Okuma, kitap ve ilim kültürü olmayan bir topluma geldi, okuma kültürünü başlattı. Önce gönülleri fethetti sonra beyinleri ilim ile aydınlattı. Herkesin en çok sevdiği öğretmen oldu. 

Okulu, gazetesi, kitabı, öğrenme kültürü bulunmayan bir topluma öğretmenlik yaptı. Cahil bir toplumu bilginler ve erdemliler toplumuna çevirdi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Van’da eğitim ve eğitime kalite kazandırma gayretleri 05 Aralık 2019 | 143 Okunma “Bizim eve dövlet geldi” 28 Kasım 2019 | 169 Okunma Gönüllere taht kuran öğretmen Hz. Muhammed (sav) 21 Kasım 2019 | 196 Okunma Muhteşem örnek Fuat Sezgin 14 Kasım 2019 | 664 Okunma Asım’ın neslinin mimarı milli şair Mehmet Akif 07 Kasım 2019 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar