Bozkırda açan çiçek

Mayıs ayının ortaları, bozkır bahar yağmurları ile şenlenmiş, her taraf yemyeşil. Dağların başı karlı, ağaçlar yapraklarını açmış, yeşilin her tonu dallarında, toprak...

Mayıs ayının ortaları, bozkır bahar yağmurları ile şenlenmiş, her taraf yemyeşil. Dağların başı karlı, ağaçlar yapraklarını açmış, yeşilin her tonu dallarında, toprak olabildiğince cömert, merhametli ve neşeli. Bulutlar gökyüzünde yeni haritalar çiziyor ve yağmur müjdesiyle esip gürlüyorlar.

Seydişehir’den Çumra’ya doğru yola çıktım, Akise üzerinden Toros yaylalarını aşarak Çumra ovasına evrileceğiz. Memleketimin şimdiye kadar görmediğim ne güzel ormanları, yaylaları, çimenleri varmış.

Çumra’da beni Abdullah Tenekeci İlkokulu müdürü Seyrani Duyrul karşıladı. Adanalı Seyrani Bey, sıcak kanlı, güler yüzlü, iyimser. Ela gözleri hep gülüyor, gür ve kumral saçları yüzüne serinlik savuruyor. Yüreği sımsıcak, zihni ilim ışığıyla nurlanmış, alabildiğine aydınlık. Çumra toprağına bereket yağmurları getiren bereketli bulutlara benziyor Seyrani Bey. Aylar öncesinden sözleştik, velileri ile sohbet etmek için okula gelip gelemeyeceğimi sordu. 

-Memnuniyetle gelirim, dedi.

-Okur-yazar buluşması...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yaz Kur’an kursları tatilde öğrenme ve beyin gelişimi 30 Haziran 2022 | 167 Okunma Ders kitaplarına musallat olan ateist hegemonya ile mücadele zarureti ve tevhidi bakış açısıyla biyoloji 23 Haziran 2022 | 249 Okunma Yavrularımızı ateizm, deizm, intihar belasından kurtarmak için 16 Haziran 2022 | 89 Okunma Fakültelere Kur’an ve Hz. Muhammed’in (sav) eğitim anlayışı dersleri konmalı 09 Haziran 2022 | 298 Okunma İstanbul’u fethedenlerin ahlakı 02 Haziran 2022 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar