“Bizim eve dövlet geldi”

Bursa Demirtaş’ta bir okulda konferans verdim. Öğretmenlik tecrübelerimi anlattım, öğrencilerle bire bir ilgilenmenin ve velilerle görüşmenin öğrenci başarısına etkisine dikkat çektim.

Özellikle şu noktaların altını çizdim: 

“Her öğrencinin okul bitince ulaşmak istediği bir hedefi olmalı. Hedefi olmayan yelkenliye hiçbir rüzgâr yardım etmez. Hedefe ulaşabilmeleri için program yapmaları sağlanmalı. Programlı ders çalışmanın önemi anlatılmalı, verimli ders çalışma prensipleri defterlerine yazdırılmalı, programın aksayabileceği söylenmeli, vazgeçmemeleri vurgulanmalı, plan aksarsa yeniden yapmaları istenmeli. Velilerle görüşerek öğrencinin programlı ders çalışması temin edilmeli. Veli ile birlikte hareket edilirse fevkalade güzel neticeler alınır.”

Veli – öğretmen işbirliğinin temin ettiği güzel neticeleri örnekledim.

Aradan bir yıl geçti. Meslektaşım Özgür Bey’le Bursa kitap fuarında buluştuk. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Van’da eğitim ve eğitime kalite kazandırma gayretleri 05 Aralık 2019 | 143 Okunma “Bizim eve dövlet geldi” 28 Kasım 2019 | 169 Okunma Gönüllere taht kuran öğretmen Hz. Muhammed (sav) 21 Kasım 2019 | 196 Okunma Muhteşem örnek Fuat Sezgin 14 Kasım 2019 | 664 Okunma Asım’ın neslinin mimarı milli şair Mehmet Akif 07 Kasım 2019 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar