Bir ateist yanıldığını itiraf etti, Enes Kara intihar etti

Üniversite öğrencisi Enes Kara arkasında kısa bir video bırakarak intihar etti. İnancını yitirdiğini söylüyor. Tıp fakültesi öğrencisi nasıl ateist oldu? Ateist çıkmazlara saplanmasında Milli...

Üniversite öğrencisi Enes Kara arkasında kısa bir video bırakarak intihar etti. İnancını yitirdiğini söylüyor. 

Tıp fakültesi öğrencisi nasıl ateist oldu? Ateist çıkmazlara saplanmasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın ateist bakış açısı ile yazdırdığı fen bilgisi kitaplarının etkisi oldu mu? Enes, ateist öğretmen ve öğretim üyeleri ile karşılaştı mı? Ailesi inançlı olduğuna göre Enes’i ateizm bataklığına kim sürükledi?

İnanan insan kolay kolay intihar etmez. Bilir ki hayat imtihandır, bu can bize emanettir. Hayatın zorluklarına sabredeceğiz, Allah’a ibadet ve kulluk edip cenneti kazanacağız.

Kapitalist Robert Murdoch’un borusu Fox sunucusu Fatih Portakal, Enes’in intiharından yurdunda kaldığı cemaati sorumlu tutuyor. Düşünce yoksunu, fikir fukarası Portakal, Enes’in neden inancını yitirdiğini araştırmıyor. İnançsızlığın insanları çabuk depresyona itip bunalıma düşürdüğünü, bunalıma düşenlerin intihar ettiğini görmezden geliyor. 

Eurosstat ve TUİK’e göre 2018 yılında, 100 bin kişide intihar etme oranı Litvanya % 28.3; Belçika % 17.1; Fransa % 13.2; Finlandiya % 11.6; Norveç % 12.1; Almanya % 11.3; İngiltere % 7.2;  Avrupa Ortalaması % 10.3; Türkiye % 2.6

Ateizm çıkmaz sokak. Prof. Antony Flew, uzun zaman ateizmi savunduktan sonra inanca döndü, “YANILMIŞIM TANRI VARMIŞ” kitabını yazdı. Prof. Flew üç hakikatin kendisini inanca götürdüğünü söylüyor:

“Evrenin SONSUZ BİR ZEKÂ tarafından var edildiğine; evrendeki karmaşık kanunları yaratıcının ortaya koyduğuna; hayatı ve çoğalmayı “İLAHİ BİR KAYNAK”ın başlattığına inanıyorum.

Yarım yüzyıldan fazla bir süre ateizmi savunduktan sonra neden buna inanıyorum? Bunu kısaca şöyle açıklayabilirim:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ateist yanıldığını itiraf etti, Enes Kara intihar etti 13 Ocak 2022 | 2.489 Okunma Ortaçağ Müslümanlar için aydınlık, ilim ve medeniyet çağı Özgür bey 06 Ocak 2022 | 81 Okunma Stokçuluk, fırsatçılık, İslam ahlakı ve değerler eğitimi 30 Aralık 2021 | 151 Okunma Dini gayret şart, her Müslüman üstün olmak için çalışmalı 23 Aralık 2021 | 509 Okunma Başarının büyüsü 16 Aralık 2021 | 57 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar