Azerbaycan yüreğimde atardamardır

Batı emperyalizmi, Ermenileri kışkırtmaktan ve üzerimize salmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi. Osmanlı döneminde 300 sene sükûnet ve huzur içinde yaşayan “teba-yı sadıka”yı devletin zayıf düştüğü yıllarda bağımsızlık vaadlarıyla kışkırtıp...

Batı emperyalizmi, Ermenileri kışkırtmaktan ve üzerimize salmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi. Osmanlı döneminde 300 sene sükûnet ve huzur içinde yaşayan “teba-yı sadıka”yı devletin zayıf düştüğü yıllarda bağımsızlık vaadlarıyla kışkırtıp isyan ettirmekte tereddüt etmedi. 

Türkiye’yi bölüp doğuda bir dinsiz Kürt devleti kurdurmak, onlarla Ermenistan ve İsrail’i birleştirip son hamlede Müslüman Türk milletini Anadolu’dan atma hayali, Batı emperyalizminin ajandasında önemini koruyor.

Yavuz Bülent Bakiler, bir şiirinde “Azerbaycan yüreğimde atardamardır” der. 

Dede Korkut Hikâyelerinin önemli bir bölümü Azerbaycan topraklarında geçer. Biz, aynı milletiz, atalarımız birdir. Azeriler hem Türk hem de Müslüman kardeşimizdir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mahzun Cumhurbaşkanımıza teşekkür Bilim, sanat, irfan ve hikmet insanı yetiştirmek için 22 Ekim 2020 | 100 Okunma Ak Parti’den beklenen eğitim reformu: İlim ve ahlaka dönüş 15 Ekim 2020 | 574 Okunma Kimliğini yitiren eğitim, Milli Eğitim Bakanı olacak adam 08 Ekim 2020 | 603 Okunma Azerbaycan yüreğimde atardamardır 01 Ekim 2020 | 85 Okunma MEB’den beklenen ve İslam esaslarını ispat ederek anlatma 24 Eylül 2020 | 242 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar