Azerbaycan yüreğimde atardamardır

Batı emperyalizmi, Ermenileri kışkırtmaktan ve üzerimize salmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi. Osmanlı döneminde 300 sene sükûnet ve huzur içinde yaşayan “teba-yı sadıka”yı devletin zayıf düştüğü yıllarda bağımsızlık vaadlarıyla kışkırtıp...

Batı emperyalizmi, Ermenileri kışkırtmaktan ve üzerimize salmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi. Osmanlı döneminde 300 sene sükûnet ve huzur içinde yaşayan “teba-yı sadıka”yı devletin zayıf düştüğü yıllarda bağımsızlık vaadlarıyla kışkırtıp isyan ettirmekte tereddüt etmedi. 

Türkiye’yi bölüp doğuda bir dinsiz Kürt devleti kurdurmak, onlarla Ermenistan ve İsrail’i birleştirip son hamlede Müslüman Türk milletini Anadolu’dan atma hayali, Batı emperyalizminin ajandasında önemini koruyor.

Yavuz Bülent Bakiler, bir şiirinde “Azerbaycan yüreğimde atardamardır” der. 

Dede Korkut Hikâyelerinin önemli bir bölümü Azerbaycan topraklarında geçer. Biz, aynı milletiz, atalarımız birdir. Azeriler hem Türk hem de Müslüman kardeşimizdir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taklitçi eğitim şurada masaya yatırılmalı 02 Aralık 2021 | 96 Okunma Ak Parti dönemi eğitim yatırımları ve neticeleri 25 Kasım 2021 | 99 Okunma Özür dilemeden helallik istiyorsun öyle mi? 18 Kasım 2021 | 177 Okunma Asım’ın neslini yetiştirmek ve bir müjde 11 Kasım 2021 | 154 Okunma Seçmeli dersler ve hayatın anlamı 04 Kasım 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar