Ahlaklı ve karakter sahibi öğrenci yetiştirmek isteyen müdür

 Bir meslektaşım özel okulda müdür olduğunu, okulunda dindar aile çocuklarının okuduğunu, namaz kıldıklarını fakat davranışlarının hiç iyi olmadığını, argolu...

 

Bir meslektaşım özel okulda müdür olduğunu, okulunda dindar aile çocuklarının okuduğunu, namaz kıldıklarını fakat davranışlarının hiç iyi olmadığını, argolu, küfürlü konuştuklarını, kız erkek ilişkilerinde mesafe koymadıklarının, velilerin çocukları ile yeterince ilgilenmediğini yazmış ve ne yapmasını gerektiğini sormuş.

Böyle eğitim yöneticilerinin varlığı beni ziyadesiyle memnun eder. Öğrencilerinde ahlak, bilgi ve kişilik arayan eğitimcilerimiz olduğu sürece geleceğimiz aydınlık demektir.

İdealist eğitimcileri çok severim. Kendisine şunları tavsiye ettim.

Kıymetli Hocam,

Sizi tebrik ederim, ne güzel derdiniz var? Bazıları maaş, ücret, dolar, Euro, arsa, araba derdinde. Senin ne güzel kaygıların ve dertlerin var. Böyle dertleri hiç kaybetme!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğitim anlayışımız ne zaman medeniyet değerlerimizle örtüşecek? 01 Haziran 2023 | 162 Okunma Hayatın kuantum boyutu ve ruhun hayatı 25 Mayıs 2023 | 162 Okunma Satılmış gazeteciler Maximillian Popp’a tokat 18 Mayıs 2023 | 171 Okunma Spiegel’in Erdoğan’ı devirme manşetleri AK Parti’nin eğitim hamleleri 11 Mayıs 2023 | 182 Okunma TEKNOFEST ve dünya ile teknoloji yarışımız 04 Mayıs 2023 | 87 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar