ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Dirilt bizi Kudüs!

Mahzunuz, mağlubuz, mahcubuz dirilt bizi Kudüs! Önce dağıldık! Birbirimize düştük .

Ali Bal
Ali Bal Milat Gazetesi
09 Aralık 2017 | 70

Mahzunuz, mağlubuz, mahcubuz dirilt bizi Kudüs! Önce dağıldık! Birbirimize düştük. Haritalarımızla oynandı ve biz uyuduk! Şimdi ise kalbimizden vurulduk! Şikâyet edecek hâlimiz de kalmadı.

Coğrafyamız acılar ve ayrılıklarla dolu. Gözyaşımız dinmiyor. Dünya durağı bize hiç de tatlı gelmedi. Varsın başkaları eğlensin!

Kudüs’ün mahzun hâli umarım İslam dünyasının uyanışına vesile olur. Son yüzyıllık döneme baktığımızda her türlü oyunun oynandığını görüyoruz. Bütün bu oyunlara rağmen neden uyanamıyoruz? Neden meydanlarda slogan atmanın ötesine geçemiyoruz? Gerçi sadece Türkiye meydanlarında bu kadar güçlü ses çıkıyor. Diğer Müslüman devletlerin kılı kıpırdamıyor. Yazık onların durumuna!

“MÜSLÜMANLAR İÇİN MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMKÂN DEĞİL, İMAN MESELESİDİR”

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan, uyuyan bu yığınları uyandırmak için gerek ulusal gerekse uluslararası arenada elinden geldiğince cesaretli çıkışlar yapıyor. Tek başına gözükse de onun: “Müslümanlar için mübarek beldelerimizi korumak imkân değil, iman meselesidir” sözü yeter.

"İmân hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakiki imânı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir..." diyordu Said Nursî de.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER