"İşler nasıl?"

Hal hatır sormanın biçimi değişti adeta. İnsanlar eskiden birbirlerine öncelikle "Nasılsın" diye sorarken, sanki şimdi önceliği "İşler nasıl" sorusu aldı.Ya da yeni tanıdığınız, ilk kez...

Hal hatır sormanın biçimi değişti adeta. İnsanlar eskiden birbirlerine öncelikle "Nasılsın" diye sorarken, sanki şimdi önceliği "İşler nasıl" sorusu aldı.

Ya da yeni tanıdığınız, ilk kez karşılaştığınız birine bu iki soruyu harmanlayıp tek bir soruyla yaklaşıyorsunuz:

"Ne var, ne yok; işler nasıl gidiyor?"

Aldığınız yanıt da genellikle "Hiç tadı yok" oluyor. Arada, "Fena değil" diyenler de çıkıyorsa da çoğunluk işlerin iyi gitmediğinden dem vuruyor.

"İşlerin tadı yok" diyenlere ikinci bir soru yöneltme ihtiyacı duyuyorsunuz çoğu kez:

"Peki, işler kötü diyorsun da, ne zamana göre kötü? Bir ay önceye göre mi, bir yıl önceye göre mi, yoksa daha önceki bir tarihi mi kastediyorsun?"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mevduat faizi yüzde 25’e, kredi faizi yüzde 35’e oturdu 01 Ekim 2018 | 1.180 Okunma Faiz arttı ama yabancı DİBS satmaya devam ediyor 28 Eylül 2018 | 512 Okunma İşte yaşınız, işte kalan zamanınız! 27 Eylül 2018 | 314 Okunma YEP’e dayandırılan hesaplamalarda akıl almaz hatalar yapılıyor 26 Eylül 2018 | 226 Okunma İşte gelir gruplarına göre harcama durumumuz... 25 Eylül 2018 | 440 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar