Geçici iyileşmelere aldanmayalım, sorun çok büyük

ABD ile yaşanan vize restleşmesinden sonra önceki gün piyasalarda ortaya çıkan sert dalgalanma dün yerini daha ılımlı hareketlere bıraktı.Sanki toplum olarak manik depresif durumdayız. Önceki gün piyasalar adeta...

ABD ile yaşanan vize restleşmesinden sonra önceki gün piyasalarda ortaya çıkan sert dalgalanma dün yerini daha ılımlı hareketlere bıraktı.

Sanki toplum olarak manik depresif durumdayız. Önceki gün piyasalar adeta çakılınca "Eyvah" diye zıpladık; dün ise biraz iyileşme oldu ya, bu kez de "İşte canım, vizenin etkisi de neymiş, bir günde geçiverdi" demeye başladık.

Bir gün dünya batmış gibi davranırken, ertesi gün dünyanın en mutlu ülkesi olabiliyoruz, özgüvenimiz adeta tavan yapıyor.

Ama vatandaş bu düşünceye durup dururken varmıyor ki... Bu duruma biraz da siyasetçilerimizin hiç değişmeyen bir ezberi katkı yapıyor.

Vize krizi patlak verince siyasetçilerimizin bu tür durumlarda her zaman sergiledikleri "Bize bir şey olmaz" yaklaşımına yine tanık olduk:

"Türkiye ekonomisi sapasağlam ayakta..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mevduat faizi yüzde 25’e, kredi faizi yüzde 35’e oturdu 01 Ekim 2018 | 1.180 Okunma Faiz arttı ama yabancı DİBS satmaya devam ediyor 28 Eylül 2018 | 512 Okunma İşte yaşınız, işte kalan zamanınız! 27 Eylül 2018 | 314 Okunma YEP’e dayandırılan hesaplamalarda akıl almaz hatalar yapılıyor 26 Eylül 2018 | 226 Okunma İşte gelir gruplarına göre harcama durumumuz... 25 Eylül 2018 | 440 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar